Berisha: Skafet, sa t jem un, asnj shpres pr heqjen e Moratoriumit pr skafet

Shko posht

Super Berisha: Skafet, sa t jem un, asnj shpres pr heqjen e Moratoriumit pr skafet

Mesazh nga Zyma prej Mon Jan 25, 2010 4:22 pm

Kryeministri, Sali
Berisha ka deklaruar sot se heqja e Moratoriumit pr skafet sht e pashpres pr
sa koh q qeveria e tij t jet n pushtet.
Kt deklarata, Berisha e ka br gjat mbledhjes
s sotme t Komitetit Ndrministror pr Liberalizimin e Vizave, ku u shqyrtua
prmbushja e detyrimeve t mbetura nga udhrrfyesi pr liberalizimin e vizave.N fjaln e tij, Kryeministri Berisha u shpreh
se procesi i heqjes s vizave prbn nj trsi detyrimesh pr qeverin dhe
autoritetet shqiptare, detyrime kto q po prmbushen me vendosmrin m t
lart.


Kryeministri theksoi hyrjen s shpejti n fuqi
t Moratoriumit pr skafet, heqja e t cilit sht e pashpres pr sa koh kjo
mazhoranc t jet n pushtet, si dhe pr hyrjen e shpejt n fuqi t
ligjit kundr krimit t organizuar, i cili shnon nj kapitull t ri n luftn
kundr krimit t organizuar dhe krimit ekonomik.


Me kt ligj, mafia, e cila gjat ktyre
viteve sht fuqizuar n prona, duhet t humbas do lloj pushteti ekonomik
tha Berisha.


Kryeministri Berisha krkoi nga ministria e
Brendshme t shoh mundsit, t hyj n tratativa me kompanin e prodhimit t
pasaportave q n disa zona, ku prqendrimi i popullsis sht m i madh, t
mund t hapen zyra t reja.


Kreu i qeveris njoftoi se gjat javve q
vijn do t ket dy inspektime nga Komisioni Evropian lidhur me prmbushjen e
detyrimeve dhe se duhet q t avancohet do detyrim q rrjedh nga udhrrfyesi.

_________________
Ndonjher t mungon aq shum dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ndrrat vetm pr ta prqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 35
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi