Nėnshkruhet marrėveshja, autostrada nis mė 1 maj

Shko poshtė

Super Nėnshkruhet marrėveshja, autostrada nis mė 1 maj

Mesazh nga Zyma prej Fri Mar 26, 2010 5:51 pm

Ministria e Transportit dhe e Postė-Telekomunikacionit
nėnshkroi sot marrėveshjen me kompaninė “Bechtel & Enka” pėr
ndėrtimin e autostradės Vėrmicė - Merdar.
.

Sipas gazetės Express, punimet pėr ndėrtimin e segmentit tė parė dhe tė
dytė, nga Vėrmica deri nė Qafė tė Dules, do tė fillojnė zyrtarisht mė 1
maj tė kėtij viti. Financimi i kėsaj pjese tė punimeve do tė bėhet nga
buxheti i Kosovės dhe nuk guxon ta kaloj shumėn 120 milionė euro.
Marrėveshja e arritur i jep tė drejtė Qeverisė qė pas secilit segment
tė pėrfunduar ta shkėpusė kontratėn me Bechtelin. Gjithashtu, kontrata
mund tė shkėputet edhe nė rast se kompania ndėrtuese tejkalon shumėn e
paraparė pėr investime, nė secilin segment.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 35
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Nėnshkruhet marrėveshja, autostrada nis mė 1 maj

Mesazh nga Baussi prej Fri Mar 26, 2010 8:49 pm

komplimente perparoni perparoniiiiii se paskeni gjet pune neper autostrada :P
avatar
Baussi
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11009
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : MiLaNo*ViTi
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/05/2009

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bes.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Nėnshkruhet marrėveshja, autostrada nis mė 1 maj

Mesazh nga T-o-S-i prej Fri Mar 26, 2010 8:51 pm

am ne 1 maj aaaaaaaa ani hajde perhajr na koft praa.

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 28
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Nėnshkruhet marrėveshja, autostrada nis mė 1 maj

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi