Greqi, aksident, pesė emigrantė tė vdekur

Shko poshtė

Super Greqi, aksident, pesė emigrantė tė vdekur

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sun Aug 22, 2010 12:46 amNjė aksident tragjik ka ndodhur mėngjesin e sė shtunės nė aksin rrugor Konicė-Kalpaq, afėr Janinės, nė vendin e quajtur Kroi i Pashait duke shkaktuar vdekjen e pesė emigrantėve shqiptarė. (UPDATE)

Dy autovetura, njėra “Toyota” dhe tjetra “Peugeot”, qė drejtoheshin prej dy emigrantėve me banim nė Greqi, u pėrplasėn me njėra-tjetrėn, duke shkaktuar vdekjen e menjėhershme tė katėr shtetasve shqiptarė qė udhėtonin me to, ndėrsa tre tė tjerė janė dėrguar nė spitalin e Janinės, ku humbi jetėn dhe i pesti.

Deri tani janė identifikuar vetėm dy prej viktimave qė gjendeshin nė automjetin “Toyota”, Drita dhe Vasil Bezati, pėrkatėsisht, 51 dhe 58 vjeē, ndėrsa shoferi i automjetit, ende nuk ėshtė identifikuar.

Viktima e 4-t, Valentina Bezhiti, ndodhej nė automjetin e tipit “Peugeot”, qė drejtohej prej Apostol Himės.

Sipas policisė, drejtuesi i “Peugeot” ka qenė nė gjendje gjumi, ēka i ka shkaktuar edhe humbjen e kontrollit tė automjetetit duke u pėrplasur drejtpėrdrejt me Toyota-n.

Por zėdhėnėsi i policisė sė Janinės, tha se pritet ekspertiza e plotė pėr tė pėrcaktuar zyrtarisht shkaqet e aksidentit.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Greqi, aksident, pesė emigrantė tė vdekur

Mesazh nga ditush prej Sat Feb 12, 2011 11:43 pm

Kalonn Tekk Rajonii & Botaa

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi