Jeta prej azilanti e Thaēit nė Zvicėr

Shko poshtė

Super Jeta prej azilanti e Thaēit nė Zvicėr

Mesazh nga T-o-S-i prej Sat Jan 08, 2011 8:34 pm


Gazeta zvicerane qė del nė Gjenevė, Le Temps transmeton detaje nga jeta e kryeministrit nė largim tė Kosovės, Hashim Thaēi, nga koha kur ai jetonte si azilant nė Zvicėr dhe lobonte nė mesin e diasporės pėr mbledhjen e mjeteve financiare pėr Ushtrinė Ēlirimtare tė Kosovės (UĒK).

Gazeta shkruan se Thaēi ka jetuar nė Zvicėr nga viti 1994 e deri mė 1998, se ka pasur statusin e azilantit politik dhe se ka studiuar shkencat politike dhe historinė nė Universitetin e Zürichut, transmetoi agjencia Makfax.

Le Temps shkruan se ai ėshtė takuar rregullisht me pėrkrahėsit e UĒK-sė nė qytetin Arau, nėpėr banesa, kafiteri, madje edhe nė redaksinė e njė gazete tė pėrditshme.

Eksperti pėr strategji ushtarake, Albert Stahel i ka thėnė gazetės Le Temps se Thaēi ka shkuar nė ligjėratat e tij, ku, si pohon ky profesor, ligjėronte pėr mėnyrėn e luftės sė muxhahedinėve nė Afganistan.

Po ashtu gazeta shkruan se Thaēi pesė deri gjashtė herė nė vit shkonte fshehtas nė Kosovė, nė mėnyrė qė tė forconte pozicionin e tij nė UĒK, ndonėse si azilant kėtė nuk ka guxuar ta bėnte dhe ka rrezikuar t’i merrej ai status nė Zvicėr

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 28
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Jeta prej azilanti e Thaēit nė Zvicėr

Mesazh nga Zyma prej Sat Jan 08, 2011 9:00 pm

Qka kan zviccrranet se

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 35
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Jeta prej azilanti e Thaēit nė Zvicėr

Mesazh nga Baussi prej Sat Jan 08, 2011 9:12 pm

p'e tregojn historin e Hashim Thaēi-t !
avatar
Baussi
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11009
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : MiLaNo*ViTi
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/05/2009

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bes.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Jeta prej azilanti e Thaēit nė Zvicėr

Mesazh nga GentleMan prej Sat Jan 08, 2011 9:18 pm

zvicrra po lyp shum n“ket rast per meja liidh kembet ish-kryeministrit ne dorehecje

shkaku i nje hakmarrje ne pa drejtesi te ndjerit Dede Gecaj i vrar ne burgun e shtetit zvicrran ne st-gallen

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Jeta prej azilanti e Thaēit nė Zvicėr

Mesazh nga Zyma prej Sat Jan 08, 2011 9:20 pm

Me duket qe ka qene nga gjakova Lord aa

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 35
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Jeta prej azilanti e Thaēit nė Zvicėr

Mesazh nga GentleMan prej Sun Jan 09, 2011 1:55 pm

Zyma shkruajti:Me duket qe ka qene nga gjakova Lord aa
po 5 KM/h Rrethi Gjakoves nga Fshati " JANOSH " afer licenit te njohur RADONIQ ( ky liqe e furnizon komplet gjakoven me uj t“pijes dhe ka arrit deri ne rrethinen e prizerenit )

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Jeta prej azilanti e Thaēit nė Zvicėr

Mesazh nga T-o-S-i prej Sun Jan 09, 2011 2:23 pm

Po mundohen me njellos po e kot .

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 28
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Jeta prej azilanti e Thaēit nė Zvicėr

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi