Gjithēka gati pėr “Miss Universe Kosova”

Shko poshtė

Super Gjithēka gati pėr “Miss Universe Kosova”

Mesazh nga T-o-S-i prej Fri Jan 14, 2011 9:51 pm


Nesėr (e shtunė) nė “Sheshin 21” nėn organizim e kompanisė “Art Motion” dhe nė bashkėpunim me Fadil Berishėn do tė mbahet edicioni i katėrt i bukurisė nė Kosovė “Miss Universe Kosova”.

Agron Selimi, drejtor i kompanisė “Art Motion”, ka theksuar pėr tė pėrditshmen kosovare “Zėri” se tė gjitha gjėrat janė nė fazėn pėrfundimtare.

“Ne jemi duke punuar intensivisht dhe deri tash gjithēka po ec mirė. I gjithė grupi punues janė tė angazhuar duke punuar nė detyrat e tyre. Besojmė se do tė jetė njė spektakėl shumė i bukur edhe pėr shikuesit por edhe pėr teleshikuesit tė cilėt do ta pėrcjellin drejtpėrdrejtė nė TV21”, ka thėnė Agroni.

“E mira e kėtij edicioni ėshtė se kemi vajza nga pothuajse tė gjitha trevat shqiptare si dhe nga diaspora. Pra shihet se interesimi i konkurrenteve ka qenė i gjithanshėm dhe kjo do ta bėj edhe mė madhėshtor kėtė spektakėl”.

“Tė 20 vajzat janė shumė tė bukura sa qė besoj se do tė kėtė punė tė vėshtirė edhe juria pėr tė zgjedhur vajzėn mė tė bukur e cila do tė pėrfaqėsojė shtetin tonė nė garėn botėrore ‘Miss Universe 2011’ qė do tė mbahet nė Brazil”, u shpreh ai.

Sipas tij nė kėtė spektakėl vajzat do tė sfilojnė tri herė, fillimisht me fustane tė shkurtra, pastaj nė bikini, dhe sė treti me fustane solemne. “Mė pas do tė bėhet pėrzgjedhja e dhjetė bukurosheve mė tė mira, tė cilat edhe njė herė do tė bėjnė njė sfilatė dhe pastaj do tė bėhet pėrzgjedhja e ēmimeve kryesore” ka pėrfunduar Agron Selimi.

Favoritja kryesore pėr ta fituar garėn “Miss Univese Kosova” ėshtė kėngėtarja dhe modelja Afėrdita Dresha
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 28
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi