Obama: Hollbruk ka br ndryshime n bot

Shko posht

Super Obama: Hollbruk ka br ndryshime n bot

Mesazh nga AnG3L-E prej Sat Jan 15, 2011 7:36 pmQindra njerz kan marr pjes n ceremonin prkujtimore pr nder t diplomatit veteran, Riard Hollbruk, i cili vdiq n dhjetor.
Presidenti Barak Obama, duke iu drejtuar t pranishmve, tha se Hollbruku ka br ndryshime n bot. Ai e quajti Hollbrukun drit udhheqse t nj brezi t diplomatve.
Ish-presidenti Bill Klinton, presidenti i Pakistanit, Asif Ali Zardari, dhe ai i Gjeorgjis, Mikhail Sakashvili, ishin n mesin e atyre q ndoqn shrbimin memorial.
Hollbruk, i cili njihet si kryearkitekt i Marrveshjes s Dejtonit, vdiq n kohn kur shrbente si emisar i posam amerikan pr Afganistanin dhe Pakistanin.


_________________
. . . Jam Kokforte . . . Por [ Zemren ] e Kam Gjithmone Te Madhe. . . ladyshy:

-------------EDUARD-------------------
------ ◢ ▇ ◣ (L) ◢ ▇ ◣----------
------▇ ▇ ▇ ◣ ◢ ▇ ▇ ▇----------
------◥ ▇ ▇ ▇ ▇ ▇ ▇ ◤---------
------┈ ◥ ▇ ▇ ▇ ▇ ◤--------------
------┈ ┈◥ ▇ ▇ ◤------------------
------┈ ┈ ┈ ◥◤----------------------
avatar
AnG3L-E
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 11525
Vendbanimi: : N`Zemer T`EDW-s
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 14/09/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi