Pejė: Arrestohen tre tė dyshuar pėr mito

Shko poshtė

Super Pejė: Arrestohen tre tė dyshuar pėr mito

Mesazh nga Gonna prej Wed Jan 19, 2011 9:29 am

Tė hėnėn, njėsiti pėr Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe korrupsionit nė Pejė ka arritur qė tė arrestojė tre persona tė dyshimtė lidhur me veprat penale: shpėrdorim i pozitės zyrtare ose autorizimit, marrje e mitos, dhėnie e mitos.Tė dyshuarit e arrestuar nga hetuesit policorė janė: Bajram Z. i lindur 1955 nė me banim nė Prishtinė. Burim Z. i lindur 1974 me banim nė Prishtinė. Bajram Sh. me vendbanim nė Fushė Kosovė. Sipas njė komunikate tė policisė, arrestimi i tre tė dyshuarve kishte rezultuar pas marrjes sė informacionit nga burgu i Dubravės nė Istog se paneli pėr lirimin me kusht tė dėnuarve ėshtė duke marrė ryshfet pėr lirimin e tė dėnuarve pa plotėsimin e kritereve pėr lirim me kusht. Lidhur me kėtė informacion ėshtė njoftuar Prokuroria Publike e Qarkut nė Prishtinė, nga e cila ėshtė dhėnė urdhėresa me shkrim pėr zhvillimin e hetimeve paraprake. I dyshuari Bajram Z. deri nė momentin e arrestimit ishte i punėsuar nė Kėshillin e Pavarur Mbikėqyrės pėr Shėrbimin Civil tė Kosovės nė Prishtinė, njėherit ka qenė i angazhuar si anėtar i panelit pėr lirimin me kusht tė personave tė dėnuar (burgosur) pranė Ministrisė sė Drejtėsisė, nė periudhėn kohore 2006.

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi