Bie nga 305 metra lartsi, mbijeton

Shko posht

Super Bie nga 305 metra lartsi, mbijeton

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Mon Jan 31, 2011 3:52 pmNj alpinist ka rn nga maja e nj mali t lart 305 metra dhe mbijetoi.

Adam Potter sht gjetur nga helikopteri i shptimit duke qndruar n kmb pas rnies dhe duke par hartn.

Skocezi ka psuar dmtime n kurriz pr shkak t prplasjes me shkmbinjt gjat rnies.

Mali kishte disa vende me ngric dhe rrshqita. Kur po bija, mundohesha ta ngadalsoja veten, por ishte e pamundur. Ngadalsohesha kur bija n shkurre, por rimerrja srish shpejtsi, tha Potter.

Burimet mjeksore skoceze than: Prisnim m t keqen kur po krkonim. sht e pamundur t biesh nga ajo lartsi dhe t jesh n gjendje t flassh e t qndrosh n kmb. Kjo sht nj mrekulli.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi