Gjuetari paditi agjencinė e udhėtimeve pasi nuk gjeti elefantė

Shko poshtė

Super Gjuetari paditi agjencinė e udhėtimeve pasi nuk gjeti elefantė

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Feb 03, 2011 8:44 pmGjuetari polak i njohur me emrin Waldemar I, pas ekspeditės sė pasuksesshme nė Afrikė fitoi falas tė dytėn ekspeditė, nė tė cilėn gjeti dhe vrau njė elefant, por megjithatė ai paditi agjencinė e udhėtimeve pasi u detyrua dy herė tė shkojė nė gjueti.

Gjuetari Polak paditi agjencinė gjermane tė udhėtimeve Jaworski Jagdreisen pasi nė ekspeditėn e parė qė kishte organizuar ai nuk kishte gjetur asnjė elefant. Agjencia e udhėtimeve e cila organizon gjuetinė thotė se nė rajonin e Zimbabvesė, nė tė cilin dėrgon gjuetarėt zakonisht jetojnė elefantėt, njofton Reuters.

“Me sa di unė, tė paktėn ai ėshtė dashur t’i gjej bajgat e elefantit”, tha pronari i agjencisė sė udhėtimeve.

Pa marrė parasysh faktin se gjuetari siguroi edhe njė udhėtim falas nga agjencia, nė tė cilin ai gjeti dhe vrau njė elefant, ai paditi Jaworski Jagdreisen, pasi ishte detyruar ta pėrsėriste ekspeditėn. Gjuetari kėrkon nga agjencia e udhėtimeve dėmshpėrblim me vlerė prej 100 mijė euro.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi