Specat e djegės – te dobishėm pėr dobėsim

Shko poshtė

Super Specat e djegės – te dobishėm pėr dobėsim

Mesazh nga ditush prej Thu Feb 10, 2011 3:30 pmKush dėshiron tė dobėsohet mund tė provojė t’ia arrijė qėllimit me speca djegės, sepse ato rrisin temperaturėn e trupit dhe nė
kėtė mėnyrė e shpejtojnė metabolizmin, djegien e yndyrės dhe shpenzimin e energjisė.
Kjo ėshtė edhe arsyeja qė sė shpejti do tė hidhet nė treg njė produkt i ngjashėm me specin e djegės, por pa shijen pikante.
Ky produkt quhet “Dtc”, dhe ai ka qenė edhe objekt i njė studimi nga dietologėt e Qendrės pėr Ushqyerjen e
Njeriut, tė cilėt u kėrkuan 30 personave qė kishin vendosur tė mbanin njė dietė hipokalorike tė lėngshme pėr njė muaj, tė pinin edhe njė kokėrr “Dct”. Mė pas, dietologėt u kėrkuan atyre tė verifikonin temperaturėn e trupit pas ēdo shujte.
Kėshtu, ata zbuluan se kush pinte njė kokėrr “Dct” kishte njė shpenzim dyfish energjie nė krahasim me ata qė nuk e pinin dhe diferenca ishte e dukshme edhe pėr disa orė pas shujtės.


_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Specat e djegės – te dobishėm pėr dobėsim

Mesazh nga Nora prej Thu Feb 10, 2011 3:32 pm

Nje kshill shume e mire per ata se jan te shnosh bravo Arditushe

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Specat e djegės – te dobishėm pėr dobėsim

Mesazh nga ditush prej Thu Feb 10, 2011 3:33 pm

hehehe po praaa flmm shumm noraa

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Specat e djegės – te dobishėm pėr dobėsim

Mesazh nga Rreze prej Fri Feb 11, 2011 10:32 am

Un qaq e shnosh qe jam sa qe ka 5 speca djeges n'dit i ha ahahaha_________________
If You Like Peace...Prepare For War...

Mendova Se Ta Kisha Harruar Zerin...Por Joo..Kur e Degjova Mu Kujtua Perseri...!![left]
avatar
Rreze
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 8687
Mosha : 23
Viti: : 18/07/1995
Vendbanimi: : Atje Ku Mungon Tii...!!!
Aktiviteti :
99 / 10099 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Specat e djegės – te dobishėm pėr dobėsim

Mesazh nga ditush prej Fri Feb 11, 2011 6:07 pm

hahahah e bre rrezee kadal se po shpertheheshh po mir stlan mu trash

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Specat e djegės – te dobishėm pėr dobėsim

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi