Dafina: Ata mė kanė borxh mua

Shko poshtė

Super Dafina: Ata mė kanė borxh mua

Mesazh nga D3M1 prej Fri Feb 11, 2011 1:56 pm

Dafina Zeqiri ka mohuar akuzat e njė organizatori koncertesh, i cili pretendon se kjo e para duhet t’i paguaj atij 2500 euro pėr anulim tė koncertit.
Ndėrkohė kėngėtarja ka thėnė pėr ”Infopress” se i vetmi borxhli nė kėtė mes ėshtė organizatori, i cili nuk u ėshtė pėrmbajtur fjalėve tė dhėna, por pa dhėnė detaje se cilat janė ato ‘fjalė’.

Dafina ishte ’akuzuar’ pėr mospjesėmarrjen e saj nė koncertin, i cili ishte paraparė tė mbahet nė Danimarkė mė 30 janar, e qė kjo e fundit e kishte anuluar gjithēka njė ditė mė parė. Dafi pėr mos realizimin e koncertit ka fajėsuar organizatorin Samir Kuqi. Ndėrsa ky i fundit pėr shkak tė anulimit tė koncertit dhe pėr korrektėsi i ka kėrkuar njė shumė parash prej 2500 euro kėngėtares.

Por, Dafina hedh poshtė ēdo akuzė qė i drejtohet duke thėnė tė vėrtetėn e saj.

”Patėm njė marrėveshje me organizatorin nga Suedia pėr dy mbrėmje, njė nė Suedi e njė tjetėr nė Danimarkė. Ne nuk kemi pasur lidhje me ata njerėz tė cilėt kanė pasur tė organizojnė koncertin nė Danimarkė. Por, organizatori nga Suedia nuk ra nė fjalė nė asgjė qė ka premtuar sa u pėrket koncerteve dhe kushteve qė duhet plotėsonte”.

”Kėshtu qė ne u detyruam ta anulojmė koncertin nė Danimarkė. Ata po thonė se unė iu kam borxh, por e vėrteta ėshtė se ata mė kanė borxh mua, pėr faktin qė kam humbur njė ditė, e cila pėr mua ka qenė e rėndėsishme e qė kam pasur mundėsi tė shkoj tė kėndoj e tė fitoj para. Ata le tė flasin sa tė duan, por nuk ėshtė nė rregull tė gėnjejnė fansat, e tė thonė se u kam borxh, kur faktikisht ata mė kanė mua”, ka pėrfunduar Dafina./Telegrafi/


_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi