Dhurat buqet, dashuri apo dika tjetr

Shko posht

Super Dhurat buqet, dashuri apo dika tjetr

Mesazh nga Ditta prej Mon Feb 14, 2011 3:06 pm


Njerzit i prdorin lulet q t shprehin nj ndjenj konkrete dhe t drgojn dhe simbolizojn nj porosi t caktuar.Nga
T dua deri M vjen keq dhe gjithka tjetr. Por, far sht
pyetja? Me rastin e Shn Valentinit ju zbulojm far do t thot buqet
me lule nga nj i afrm. far do t thot? A ju gnjen? Ju do apo
vetm do t jeni vetm shok?
Trndafila
T kuqe dashuri, pasion (dashuri)
T verdh miqsi, xhelozi (ose-ose, ndoshta do tju thot se do t jeni miq)
T bardh qetsi, thjeshtsi, pafajsi, pastrti (miq)
Roz falnderim, ngazllim, lumturi (ju uron dika, por jo Shn Valentin)
Zambak
T bardh pafajsi, simpati (ka ndonj simpati pr ju)
Laramane pasuri, prosperitet, (thjesht, snob)
Karafila
Roz dashuri e nns, kujtim (tregoni se nuk sht Tet marsi dhe se nuk jeni nna e tij)
T bardha dashuri e pastr, lumturi (shpirt binjak)
T kuqe mahnitje (ju adhuron)
E kuqe e errt dashuri e thell (e thn gjithka)

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi