E shptoi burrin duke e goditur tigrin me garuzhd

Shko posht

Super E shptoi burrin duke e goditur tigrin me garuzhd

Mesazh nga D3M1 prej Mon Feb 14, 2011 7:32 pmPasi q tigri e sulmoi burrin e saj derisa po gjuante afr shtpis s tij n Malajzi, gruaja trime e shptoi bashkshortin duke goditur bishn e egr me garuzhd- shkruan The Sun.

Bisha e trbuar sulmoi Tambun Tedinin derisa po gjuante dhelpra jo larg shtpis s tij. Tambun fillimisht u prpoq t ngjitje n nj pem, por tigri arriti ta kapte dhe e trhoqi n tok.

Bashkshortja e tij 55 vjeare, Hans Besau, dgjoi thirrjet pr ndihm dhe fluturim u nis pr ta shptuar. Tigrin e sulmoi e armatosur vetm me garuzhd. Pas disa goditjeve n kok, bisha u friksua dhe iku.

Isha i tmerruar. E godita tigrin me tr fuqin n kok, por kjo nuk m ndihmoi. U detyrova t prleshem me t pr ti ikur kthetrave t tij. Ai do t m kishte mbytur me kthetrat e mprehta sikur t mos m kishte dal n ndihm bashkshortja, tha Tambun, pasi u pranua n spital ku mjekt po kujdesen pr plagt e tij.

Polict lokale planifikojn ta gjejn tigrin dhe ta detyrojn at t futet m thell n xhungl. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi