Ekstradohen dy persona tė kėrkuar pėr vrasje

Shko poshtė

Super Ekstradohen dy persona tė kėrkuar pėr vrasje

Mesazh nga Ditta prej Sat Feb 19, 2011 10:09 am

Zyra Qendrore Kombėtare “Interpol Tirana” ka ekstraduar drejt vendit
tonė dy shtetasve shqiptarė, Gėzim Muji dhe Laurant Ēakollari, tė cilėt
ishin shpallur nė kėrkim ndėrkombėtar pėr vrasje me paramendim. Njėri
prej dy personave tė ekstraduar ėshtė 36-vjeēari Gėzim Medo Muji, lindur
nė Shkodėr, i cili u ekstradua sot nga kryeqyteti i Italisė, Romė.
Gėzim Muji ishte shpallur nė kėrkim ndėrkombėtar, pasi Gjykata e
Shkodrės nė 25 prill tė 2008-ės kishte caktuar ndaj tij masėn e sigurisė
arrest me burg, pėr vrasjen pėr motive hakmarrjeje tė Vaid Mujaxhit.
Vaid Mujaxhi sipas policisė u vra nė 22.06.2001 me njė armė zjarri pistoletė.
Policia bėn tė ditur se vrasja ndodhi nė lagjen “Partizani”, nė
Shkodėr, dhe nga hetimet rezultoi se autori i vrasjes ishte Gėzim Muji.
Gėzim Muji u arrestua nė Romė nė 5 maj tė vitit 2009 falė bashkėpunimit tė Interpol Tirana me Interpol Romėn.
Ndėrkohė, dje Interpol Tirana ekstradoi nga kryeqyteti britanik Londėr, 35-vjeēarin nga Korēa Laurant Selami Ēakollari.
Laurant Ēakollari ishte shpallur nė kėrkim ndėrkombėtar pasi ndajt
tij Gjykata e Tiranės kishte dhėnė nė 10 shjetor tė 2003-it masėn e
sigurisė arrest nė burg pėr veprat penale tė vrasje me paramendim e
kryer nė bashkėpunim, armėmbajtje pa leje dhe falsifikim dokumentash.
Laruan Ēakollari u kap mė qėllim ekstradimin nė Tiranė nė 3 dhjetor tė vitit 2009.
Tė dy tė ekstraduarit i janė dorėzuar pėrfaqėsuesve tė Drejtorisė sė
Pėrgjithshme tė Burgjeve nė aeroportin ndėrkombėtar “Nėnė Tereza“ nė
Rinas.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi