Ju rrėfej surprizat e “Big Brother 4”, starton nė fund tė dhjetorit ?

Shko poshtė

Super Ju rrėfej surprizat e “Big Brother 4”, starton nė fund tė dhjetorit ?

Mesazh nga ditush prej Sat Feb 19, 2011 12:29 pmNuk duhet tė prisni vitin 2011 pėr tė ndjekur reality-n mė tė famshėm tė televizioneve shqiptare, “Big Brother”. Stafi i kėtij programi ka vendosur qė gjithė fansave tė tij t’ju bėjė njė surprizė e cila ngjan si njė dhuratė e bukur pėr festat e fundvitit. Gjithēka do tė startojė teksa ne pėrgatisim zbukurimet e festave dhe ushqimet e zgjedhura tradicionale. Pse u vendos pikėrisht kėshtu, ēfarė presim tė na sjellė ky edicion i katėrt, sa do tė jetė ēmimi pėr fituesin, si do tė jetė shtėpia, kush do ta prezantojė. E kush mė mirė se autori i kėtij programi, Rezart Aga, mund tė na jepte pėrgjigjet e duhura.
Kemi mėsuar se edicioni i katėrt i “Big Brother” nuk do tė presė janarin apo jo?
Po, ėshtė e vėrtetė, kėtė herė festat e fundvitit do tė marrin njė kėnaqėsi mė shumė, pasi fansat e kėtij formati televiziv do tė jenė nė shoqėrinė e miqve tė rinj, banorėve tė “Big Brother 4”. Menduam qė ta startojmė nė kėtė atmosferė pėr tė sjellė diēka mė tė veēantė dhe mė tė gėzueshme pėr tė gjithė.
Ndėrkohė, ka mbaruar pėrzgjedhja e konkurentėve?
Jo, jemi nė fazė seleksionimi dhe audicionet vazhdojnė.
Si do jenė ata, sa tė ndryshmė dhe sa tė ngjashėm nga ish banorėt e dikurshėm?
Si gjithmonė stafi i “Big Brother” pėrzgjedh me kujdes tipa dhe karaktere shumė tė ndryshėm, tė cilėt nė interaktivitet me njėri tjetrin bėhen akoma mė interesantė. Besoj se kemi bėrė zgjedhje tė goditura, madje ndonjėri prej tyre do tė jetė me gjithė mend njė suprizė. Por e veēanta ėshtė se ata, gjatė ditėve tė para tė qėndrimit nė shtėpinė e”Big Brother” nuk do tė jenė zyrtarisht konkurrentė. Ato ditė pėr ta do tė jenė tė mbushura me ankth, emocion dhe pasiguri dhe natyrisht me njė sens protagonizmi pėr tė qenė sa mė bindės pėr publikun, qė ai t’i votojė. Komunikimi pėr tė qenė ose jo pjesė e konkurrimit mund tė jepet edhe gjatė ditėve tė javės, pa patur nevojė tė presim tė shtunėn e spektaklit.
Po arredimi i shtėpisė ēfarė risish sjell?
Shumė risi, pasi do tė ketė njė arredim surprizė, me plot elementė tė rinj, me ambiente tė ndryshme dhe mjaft hi tech.
Kalojmė tek ēmimi…
Ēmimi do tė jetė 100 milion lekė tė vjetra ashtu si vjet, por nuk do tė mungojnė edhe ēmime tė ndryshme qė do tė zbulohen javė pas jave.
Kush do tė jetė prezantuesi?
Edhe kėtė vit, prezantimin ia kemi besuar Arbana Osmanit, e cila vjen me mjaft eksperiencė nga tre edicionet e para dhe e provuar tashmė si e suksesshme nė kėtė rol.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi