Burgu n Tajvan si shkoll arti

Shko posht

Super Burgu n Tajvan si shkoll arti

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sun Feb 20, 2011 12:33 amKur 24 vjeari Wang para tre vitesh shkoi n burg, nuk e kishte par as n ndrr se shum shpejt ai do t luftoj ta thyej nj rekord botror. Wang sht njri prej 2.011 t burgosurve n Changhua n Tajvan, i cili merr pjes n pikn grupore t vallzimit me t ciln del n pah kreativiteti i t burgosurve.

Prej se kam ardhur ktu n korrik kam zn miqsi t re. Jam dnuar me shtat vjet burg pr nj plakitje. Jam m i lumtur se kur isha n liri, thot Wang pr AFP.

Pasi dy her n jav bn prova pr vallzimin pr vitin e ri Hnor, kta 2.011 t burgosur performuan para ministrit t Drejtsis, Tseng Yung-fuo, dhe at me temn e kngs s pop divs s atjeshme A-Mei.

Mendoj se kemi thyer rekord botror, thot Tai Shou-nan, i cili kujdeset pr 2.724 t burgosur, ndrsa ata jan tinejxher dhe persona n vitet e njzeta t jets.

Tajvanezt kshtu dshirojn t thyejn rekordin e filipinasve t cilt u bn sensacion n internet kur 1.200 prej tyre vallzuan nn ritmet e kngs Thi sis It t Michael Jacksonit.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi