Korabi sė shpejti me “S’ka me dy lugė”

Shko poshtė

Super Korabi sė shpejti me “S’ka me dy lugė”

Mesazh nga D3M1 prej Mon Mar 07, 2011 12:41 pm


Korab Shaqiri gjatė njė bisede pėr Telegrafi.com ka treguar se kėnga e tij mė e re titullohet “S’ka me dy lugė”, me muzikė dhe orkestrim nga vetė ai ndėrsa me tekst tė babait tė tij, Ilir Shaqiri.

“Kėnga ime mė e re titullohet ‘S'ka me dy lugė’. Teksti i kėsaj kėnge ka tė bėjė me njė djalė i cili kupton se vajza mė tė cilėn ai ka qenė tashmė dashuron dikė tjetėr dhe ka njė lidhje tjetėr. Muzika dhe orkestrimi janė krijimtari e imja kurse, tekstin e ka bėrė babai im, Ilir Shaqiri dhe mix-mastering e ka bėrė Anton Nue”.

“Duke u nisur nga titulli ‘S'ka me dy lugė’, e pastaj edhe melodia e kėsaj kėnge ėshtė mjaft e kėndshme, dhe besoj se edhe publiku do ta pėlqejė. Fryma e kėngės ėshtė vazhdimėsi e kėngėve tė mija”, ka thėnė Korabi.

Ai ka zbuluar se edhe kėsaj kėnge do t’ i realizohet videoklipi, dhe me po tė njėjtin produksion me tė cilin ka punuar mė parė, “IMEDIA”. Ndėrkohė Korabi ėshtė duke punuar edhe nė dy kėngė tė reja.
“Kam gati edhe dy kėnge verore. Njėrėn mendoj ta nxjerr me datėn 20 prill e tjetrėn mė 5 qershor dhe do tė jenė tė dyja hite verore. Kam njė plan tė mirė organizuar pėr kėtė vit dhe besoj se do tė kemi njė verė tė nxehtė sivjet. Edhe mė mirė se ‘verėn e kaluar’”, shton Korabi pėr Telegrafi.

Pėrveē muzikės, Korab Shaqiri nė asnjė moment nuk i lė anash studimet dhe gjatė kėtij viti mendon tė magjistrojė nė Akademin e Arteve nė Tiranė dhe mė pas tė doktorojė diku nė Evropė.

“Gjatė kėtij viti mendoj tė magjistroj nė Akademinė e Arteve nė Tiranė nė degėn e Kompozicionit. Pas magjistraturės mendoj tė shkoj edhe mė tutje diku nė Evropė tė doktoroj nė muzikė. Besoj se me kohė do tė informoheni edhe pėr arritjet e mija tė mėtutjeshme”, ka pėrfunduar kėngėtari duke falėnderuar tė gjithė ata qė i ndihmuan dhe po i ndihmojnė nė rrugėn e tij tė gjatė muzikore, e veēanėrisht publikun/ /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi