Njeriu m i shkurt n bot (Video)

Shko posht

Super Njeriu m i shkurt n bot (Video)

Mesazh nga D3M1 prej Fri Mar 11, 2011 2:09 pm


Me gjithsej 56 centimetra gjatsi 17 vjeari nga Filipinet sht kandidati i ri pr titullin e njeriut m t shkurt t gjall n librin e rekordeve Guinness.

Junrey Balawing sht 11 centimetra m i shkurt se bartsi aktual i titullit, 18 vjeari nga Nepali Khagendra Thape Magar, i cili sipas matjes s br n ditlindjen e 18-t, m 18 tetor ishte i gjat 67.08 centimetra. N mnyr q Junrey t matet zyrtarisht pr librin e rekordeve Guinness, ai duhet ti mbush 18 vjet.

Craig Glenday, kryeredaktor i librit t rekordeve Guinness, tha pr Junreyn: Nse sht e vrtet se ai sht i gjat 56 centimetra, jo vetm se sht njeriu m i shkurt i gjall, por edhe njeriu m i shkurt q ka jetuar ndonjher dhe ka mundsi tia rrmbej titullin indianit Gul Mohmmed, i cili ishte i gjat 57 centimetra e q jetoi prej vitit 1957 deri m 1997. Pr ta vrtetuar rekordin e ri, duhet t presim q Junrey ti mbush 18 vjet, tha ai. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Njeriu m i shkurt n bot (Video)

Mesazh nga Nora prej Fri Mar 11, 2011 3:09 pm

sa gjynaa

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi