A ėshtė dashuria lojė?

Shko poshtė

Super A ėshtė dashuria lojė?

Mesazh nga Ditta prej Fri Mar 11, 2011 3:56 pm

Po! E vėrtetė ėshtė se jeta ėshtė si njė lojė, por jo fjalė pėr fjalė, sepse varet se si ti e luan atė lojė.

njė marrėdhėnie ndonjėherė ne nuk e kuptojmė se ēfarė pala tjetėr
dėshiron dhe ėshtė duke menduar pėr lidhjen tonė. Ndonjėherė nė jetėn
tonė rrjedha e marrėdhėnies sonė ėshtė e mirė. Por ndonjėherė ka disa
situata apo rrethana kur pala tjetėr ose partneri shtiren duke u marrė
me disa situata tė parėndėsishme, tė cilat nė tė vėrtetė ne nuk i
kuptojmė. Ndonjėherė ne priremi tė jemi mė kurioz se zakonisht pėr ēdo
gjė dhe pėrpiqemi tė luajmė rolin e njė pacienti, por atėherė kur ne
kthejmė kokėn nė tė kaluarėn shohim se ne nuk jemi tjetėr veēse disa
kukulla nė kėtė jetė. Dhe pėr mė tepėr na ndodh tė gjithėve ne qė kur
kemi mė shumė nevojė pėr tė dashurin apo partnerin tonė ai nuk ėshtė aty
nė ato moment.
Jeta ndonjėherė mund tė jetė kaq e padrejtė dhe nganjėherė edhe tė
luajė me ne. Ne priremi tė jemi budallenj nė besime si premtimet nga njė
person i caktuar qė tė thotė kaq shumė pėr lidhjen apo pėr ‘ne” vetėm
sepse e dashuron aq shumė edhe nė qoftė se instinkti yt tė thotė tė mos e
besosh atė, ne ende pėrpiqemi me aq vėshtirėsi ta besojmė atė edhe nė
se zbulon se ai gėnjen. Ndonjėherė njerėzit qė janė pak mė tė pjekur, mė
tė mėdhenj nė moshė, ndoshta mund tė mos e realizojnė atė qė ata me tė
vėrtetė dėshirojnė nė jetė, nganjėherė ata kanė tendencė ta mendojnė ose
konceptojnė marrėdhėnien dashurore thjesht njė lojė.
Po! E vėrtetė ėshtė se jeta ėshtė si njė lojė, por jo fjalė pėr
fjalė, sepse varet se si ti e luan atė lojė. Por unė me tė vėrtetė
shpresoj se njerėz tė tillė duhet tė dinė se keni nevojė tė peshoni ēdo
gjė dhe tė pėrpiqeni tė realizoni atė qė ju vėrtet doni nė jetė dhe tė
pėrpiqeni tė vlerėsoni se si do tė ndjehet pala tjetėr apo partneri nė
lidhje me atė qė ata kanė sakrifikuar pėr ju. Dhe ėshtė mė e lehtė tė
pėrballeni me kėtė. Nė qoftė se ju nuk e pėlqeni njė person tė veēantė
ju duhet vetėm t’i thoni shumė hapur atė qė mendoni, vėrtetė mund tė
dukeni i vrazhdėt dhe ėshtė e vėshtirė pėr tė bėrė kėtė, por pastaj
ėshtė mė mirė sesa tė luani me ndjenjat e dikujt.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi