Izrael, raketat godasin qytetin e Ashdodit

Shko posht

Super Izrael, raketat godasin qytetin e Ashdodit

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Mar 24, 2011 4:06 pmDy raketa t qlluara nga Rripi i Gazs goditn sot Izraelin, nj dit pas sulmit t forcave ushtarake izraelite mbi territorin e kontrolluar prej Hamasit.

Nj raket shprtheu n qytetin port t Ashdodit, ndrsa nj tjetr goditi rrethinat e tij, konfirmuan shrbimet ushtarake t Izraelit.

Nuk ka raportime pr viktima. Kto sulme konsiderohen si kundrprgjigja e militantve islamik, pasi bombardimet shkaktuan nnt viktima nj dit m par n tokn palestineze, nga t cilt katr civil.

Kto zhvillime jan konsideruar si m t rrezikshme q prej aksionit masiv ushtarak t Izraelit mbi Palestin, n dhjetor 2008 dhe janar 2009.

Nj dit m par, nj bomb shprtheu n nj stacion autobuzi n Jeruzalem, duke shkaktuar nj viktim dhe dhjetra t plagosur.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi