Arsyet pse duhet shmangur femrat e bukura

Shko posht

Super Arsyet pse duhet shmangur femrat e bukura

Mesazh nga Gonna prej Fri Mar 25, 2011 8:36 am

Disa prej ifteve ishin n lidhje vetm pr disa muaj, e disa pr vite t tra dhe kshtu sht zbuluar se lidhjet n t cilat meshkujt kan qen m t bukur kan zgjatur m shum se ato n t cilat femrat kan qen m t bukura. M saktsisht, si shkruan Personality and Social Psychology Bulletin nj mashkull shum atraktiv nuk sht penges pr nj lidhje/martes t suksesshme, derisa lidhja n t ciln femra sht m e bukur shpesh zgjat vetm disa muaj. Rob Burisi, i cili e ka udhhequr studimin, sqaron se si ky studim sugjeron se femrat kontrollojn lidhjen. Femrat e bukura m par do t vendosin pr lidhje t shkurtra, thjesht sepse jan n pozit m t mir pr nj fillim t ri, thot Burisi, i cili shton se sht e mundur q lidhjet me femra m t bukura prfundojn m shpejt pr shkak t xhelozis s partnerit.

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi