67 komisionerė dhe vėzhgues tė zgjedhjeve pėrballen me drejtėsinė

Shko poshtė

Super 67 komisionerė dhe vėzhgues tė zgjedhjeve pėrballen me drejtėsinė

Mesazh nga Gonna prej Fri Apr 08, 2011 4:17 pm

Pohimet se njerėz tė vdekur kanė votuar apo se qytetarė tė cilėt nuk jetojnė nė Kosovė kanė votuar tashmė janė tė argumentuara edhe nė dokumente tė prokurorisė. Gjashtėdhjetė e shtatė persona, ku hyjnė kryesues tė qendrave tė votimit, komisionerė dhe vėzhgues tė zgjedhjeve tė komunės sė Drenasit do tė dalin para gjykatės pėr t’u pėrballur me akuzat pėr mashtrime nė zgjedhjet e 12 dhjetorit, pėrkatėsisht pėr akuzat se kanė votuar apo kanė lejuar persona tė tjerė tė votojnė nė emėr tė personave tė vdekur, apo tė atyre qė nuk kanė qenė prezentė nė Kosovė nė ditėn e zgjedhjeve. “ Kosova Sot” sjell pjesė tė kėtyre aktakuzave tė hartuara nga Prokuroria komunale nė Prishtinė, tė cilat janė hartuar pas hetimeve disamujore tė kėsaj prokurorie. “Kjo prokurori tashmė ka hartuar 11 aktakuza si dhe tri propozim-aktakuza, nė tė cilat janė tė pėrfshirė kėta zyrtarė” , thotė kryeprokurori komunal Haki Gecaj. Sipas tij, aktet akuzuese nė fjalė janė pėrpiluar gjatė muajit mars. /Kosova Sot/

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi