amakzi ul oreksin

Shko posht

Super amakzi ul oreksin

Mesazh nga Nora prej Thu Apr 14, 2011 7:43 amNjerzit knaqen me prtypjen e amakzve pr arsye t ndryshme shndetsore dhe sociale, t cilat ky produkt ofron.
amakzi mund t ndihmoj n uljen e oreksit pa kontroll gjat dits. Nj amakz ka pes deri n dhjet kalori dhe, n fakt, akti i prtypjes s amakzve harxhon rreth 11 kaloni gjat nj ore.
Krahas aroms s freskt, hulumtuesit kan treguar se amakzi mund t ndihmoj n reduktimin e prishjes s dhmbve, t rrit fokusimin dhe koncentrimin, lehtsoj stresin dhe tensionin dhe t ndihmoj n kontrollimin e peshs
amakzt pa sheqer jan klinikisht t dshmuara se reduktojn incidentin e dmtimit t dhmbve deri n 40% dhe vazhdimisht rekomandohen pr pacientt nga 85% e dentistve.
Prtypja e amakzve po ashtu ndihmon n lehtsimin e simptomave t tharjes s gojs, problem me t ciln prballen nj numr i madh njerzish.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi