Regjimi i Gaddafit premton lejimin e ndihmave pr Misratan

Shko posht

Super Regjimi i Gaddafit premton lejimin e ndihmave pr Misratan

Mesazh nga D3M1 prej Tue Apr 19, 2011 9:32 am


Regjimi i Muamar Gaddafit ka premtuar se do t lejoj Kombet e Bashkuara t drgojn ndihma humanitare n qytetin e Misratas. Misrata sht i vetmi qytet n pjesn perndimore t Libis q vazhdon t jet pjesrisht nn kontrollin e rebelve.
se luftimet n qytetin port do t ndalojn pr t lejuar hyrjen e ndihmave ndrkombtare, njofton Rel.

Human Rights Watch raporton se 267 njerz jan vrar n Misrata gjat shtat javve t fundit.

Zyrtart than se rreth 1000 punonjs t huaj dhe t plagosur jan evakuuar nga Misrata t hnn nn kujdesin e Organizats Ndrkombtare t Migracionit.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi