Nga mungesa e ajrit vdes nė mulli

Shko poshtė

Super Nga mungesa e ajrit vdes nė mulli

Mesazh nga D3M1 prej Tue Apr 19, 2011 7:33 pm

Nga mungesa e ajrit vdes nė mulli F.0419153140680_m
Njė punėtor i mullirit “Bereqeti III” nė Lladovė tė Gjilanit, ka vdekur nė vendin e punės, pėr ēka me urdhėr tė prokurorit ėshtė ndaluar pėr 48 orė pronari i ndėrmarrjes, nėn dyshimin pėr “shkaktim tė rrezikut tė pėrgjithshėm”, konfirmoi tė martėn policia nė Gjilan.
Zėdhėnėsi rajonal i Policisė sė Kosovės (PK) nė Gjilan, togeri Ismet Hashani, tha se rasti ka ndodhur pasditen e sė hėnės nė mullirin elektrik “Bereqeti III” nė Lladovė, ku ka humbur jetėn D. S. (46), i cili nė momentin kritik ishte duke shpėrndarė grurin nė siloset, tė cilat janė tė dedikuara pėr grumbullimin e rezervave tė grurit.

Togeri Hashani, tha se dyshohet se vdekja e punėtorit, ka ndodhur si pasojė e mungesės sė ajrit (asfiksimit) nė siloset e thella tė mullirit.

Ai tha se nė vendin e ngjarjes kanė dalė ekipet e policisė, prokurori publik, inspektorėt e punės si dhe mjeku kujdestar, i cili ka konstatuar vdekjen e viktimės.

Togeri Hashani, tha se janė intervistuar dėshmitarėt qė ndodheshin vendin e ngjarjes si dhe nė cilėsinė e tė dyshuarit dhe prani tė avokatit mbrojtės edhe pronari i ndėrmarrjes, E. K. (44) si pėrgjegjės pėr punėtorėt, i cili pas pėrfundimit tė deklaratės, me vendim tė prokurorit tė ēėshtjes, ėshtė ndaluar nė mbajtje pėr 48 orė.

Ai tha se me urdhėr tė prokurorit, trupi i pajetė i viktimės ėshtė dėrguar pėr obduksion nė Mjekėsinė Ligjore nė Prishtinė, ndėrkohė qė rasti po hetohet nga njėsiti i hetimeve rajonale.

_________________
Nga mungesa e ajrit vdes nė mulli D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 30
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Nga mungesa e ajrit vdes nė mulli Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Nga mungesa e ajrit vdes nė mulli Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi