Tre policė sulmohen nga njė i sėmur mental

Shko poshtė

Super Tre policė sulmohen nga njė i sėmur mental

Mesazh nga D3M1 prej Wed Apr 20, 2011 1:23 pm


Tre zyrtarė policorė nė Skenderaj janė sulmuar me thikė nga njė i dyshuar me ērregullime mendore nė fshatin Kllodernicė tė Skenderajt, ka njoftuar policia, tė mėrkurėn.
Policia kishte intervenuar pas ftesės se familjarėve tė cilėt paraprakisht kishin pasur probleme nga i dyshuari 31 vjeē, i cili ndėrkohė ishte mbyllur nė shtėpi duke pasur nė pronėsi disa thikave tė kuzhinės. Ai nuk i ishte pėrgjigjur ftesės se policisė pėr tė dalė, por kishte kėrcyer nga dritarja dhe ishte arratisur nė drejtim tė njė mali.

Sipas toger Besim Hotit, zyrtar pėr informim i policisė rajonale nė Mitrovicė, policėt i ishin vėnė nė ndjekje tė dyshuarit dhe me t’u afruar, i dyshuari kishte hedhur dy thika nė drejtim tė tyre, andaj pėr tė vėnė subjektin nėn kontroll ėshtė pėrdorur spėrkatėsi lotsjellės.

“Me rastin e arrestimit tė i dyshuari janė gjetur 5 thika tė gjatėsive prej; 7.5 deri 20 cm, ndėrkaq pasi ėshtė dėrguar nė QKMF pėr ndihmė mjekėsore, ėshtė shoqėruar nė stacionin e policisė ku po mbahet me vendim tė prokurorit publik deri nė pėrgatitjen e paraqitjes penale pėr sulm ndaj personave zyrtar nė kryerje tė detyrės zyrtare”, ka treguar toger Hoti.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi