Marty largohet nga politika e qeveris zvicerane

Shko posht

Super Marty largohet nga politika e qeveris zvicerane

Mesazh nga D3M1 prej Sun Apr 24, 2011 8:57 am


Dick Marty, prfaqsuesi aktual i Kantonit t Tichinos, apo si njihet n Zvicr si kshilltar i shtetit t Tichinos, nga shtatori i ardhshm nuk do t jet m n kto funksione n qeverin zvicerane. Kshtu ka br t ditur partia e tij, radikale-liberale (PLR).
Sipas agjencis informative Presheva Jon, askush nuk ka shpjeguar n lidhje me kt vendim, ndrsa vet Marty u ka qndruar larg mediave

Marty n kt funksion ishte nga dhjetori i vitit 1995. Si ekonomist dhe jurist ka qen pr nj koh si prokuror i prgjithshm n Tichino i cili n vitin 1989 u inkuadrua n politik. Ndrsa n vitin 2005 u b antar i Asambles Parlamentari t Kshillit Evropian.

N cilsin e antarit t Asambles Parlamentare t KE-s, nga dhjetori i vitit t kaluar ai ishte ngarkuar pr t zhvilluar hetuesi pr trafik organesh nga UK.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi