Vlor, atentat me tritol, nj i vdekur

Shko posht

Super Vlor, atentat me tritol, nj i vdekur

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Apr 28, 2011 7:59 pm

Vlor, atentat me tritol, nj i vdekur  VLORA--MBULIM--28_tn_8

Nj person humbi jetn dhe tre t tjer jan plagosur rnd nga shprthimi i nj eksplozivi n nj automjet q po levizte n zonn e Skels, n qytetin e Vlors.(UPDATE)

Hetimet tregojne se nj sasi eksplozivi ishte vendosur n sediljen e shoferit, shtetasit Renato Abazi 35 vjec. Shperthimi ka demtuar rende trupin e tij ndersa tre personat e tjere qe ndodheshin me te ne mjet kane marre plage te renda.T plagosurit jane Genci Sulejmani 25 vjec, Mevlan Bani 34 vjec dhe nje 10-vjecar qe fatmiresisht eshte jashte rrezikut per jeten.

Shperthimi ndodhi pak minuta pas ores 10:00 ne sheshin e Skeles prane rrethrotullimit te ketij sheshi. Automjeti tip Opel Corsa me targa italiane ishte duke kaluar kur shpertheu. Forcat e shperthimit eshte perhapur dhjetra metra larg mjetit duke goditur edhe mjetet e tjera ne rruge.

Pas shperthimit te paret ne vendngjarje kan mbrritur deshmitaret qe ndodheshin ne rruge te cilet kane nxjerre tre te plagosurit nga automjeti. Ata nuk kane mundur te nxjerrin drejtuesin e mjetit per shkak se trupi tij ishte shperbere. Pak sekonda pas shperthimit ne mjet ka shperthyer zjarri dhe eshte dashur nderhyrja e zjarrfikesve per te vene nen kontroll situaten. Te plagosurit jane derguar ne spital ndersa viktima eshte identifikuar ne vendin e ngjarjes.

Sipas policise ky shperthim ka ardhur si pasoje e nje sasie tritoli te ndezur me nje detonator lidhur me nje aparat celular. Eksplozivi ishte vendosur ne sediljen e shoferit, nderkohe qe prane vendit te ngjarjes eshte gjetur nje sasi prej 200 grame tritol e pashperthyer. Policia mendon se ne automjet duhet te kete patur edhe municion per shkak te shperthimeve te vazhdueshme pas renies se zjarrit.

_________________
Vlor, atentat me tritol, nj i vdekur  Unled1kqb
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
● E.D.W-M ●
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 30
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
Vlor, atentat me tritol, nj i vdekur  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Vlor, atentat me tritol, nj i vdekur  Right_bar_bleue

Registration date : 04/01/2010

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi