Shqiptarėt e duan Eminemin

Shko poshtė

Super Shqiptarėt e duan Eminemin

Mesazh nga Nora prej Sat May 07, 2011 9:13 amShqiptarėt dėshirojnė qė sa mė shpejtė tė organizohet njė mega koncert me reperin amerikan Eminem. Kėshtu thotė sondazhi i hapur njė javė mė parė nga Telegrafi nė faqen e fansave nė Facebook.
Nė sondazhin e hapur nė faqen e fansave tė portalit Telegrafi nė Facebook, 58 mijė fansa kanė pasur rastin qė tė pėrgjigjen mbi preferencat e tyre nė pyetjen se pas koncertit tė madh tė Busta Rhymes, cilin artist tė njohur do tė dėshironin ta shihnin nė Kosovė.

Rezultatet e sondazhit janė impresive, pasi atij i janė pėrgjigjur 31 mijė e 504 respondentė, prej tė cilėve 26.6 % duan qė tė organizohet njė koncert me protagonist reperin amerikan me famė botėrore, Eminem.

Pas tij me 10 % nė pozitėn e dytė gjendet Beyonce, ndėrsa pozitėn e tretė nė kėtė sondazh e zė pop ylli tjetėr amerikan Rihanna. Nė mesin e mė tė votuarve kishte edhe artistė shqiptarė dhe nuk ishte askush tjetėr pos reperit tė ‘labelit’ “TBA”, Unikkatilit, njė koncert i tė cilit nė Prishtinė mbetet ende ėndėrr e shumė fansave.

Organizimi i koncerteve me artistė tė njohur ndėrkombėtarisht tashmė ėshtė bėrė trend, me verėn e nxehtė para nesh e cila pa dyshim se garanton befasira.

Ky sondazh nuk pasqyron nė asnjė mėnyrė opinionin e Telegrafit, por ėshtė reflektim i preferencave tė fansave dhe vizitorėve tanė, tė cilėt ua kanė qartėsuar edhe njėherė organizatorėve tė ndryshėm se kė e dėshirojnė nė Prishtinė dhe Tiranė

Top 10 e sondazhit:

1. Eminem – 8404 vota
2. Beyonce – 3167 vota
3. Rihanna – 2134 vota
4. Unikkatil – 1.514 vota
5. Shakira – 1406 vota
6. Bruno Mars – 1404 vota
7. Lil Wayne – 989 vota
8. Chris Brown – 804 vota
9. Enrique Iglesias – 782 vota
10. The Game – 663 vota


_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi