Takat, m t rrezikshme se sportet

Shko posht

Super Takat, m t rrezikshme se sportet

Mesazh nga Nora prej Fri May 13, 2011 7:26 amMjekt kan par rritje dramatike t lndimeve kronike, nga veshja e takave t larta pr nj koh t gjat.

Zdhnsi i ndihms s shpejt n New South Wales, Craig Puser, tha se femrat tani kan m shum t ngjar q t psojn dmtime nga veshja e takave.

Koht e fundit jan shtuar telefonatat ndaj ndihms s shpejt, pr femrat t cilat kan vuajtur nga thyerjet e kyeve t kmbve, nxjerrjeve t gjurit, dmtime n kok dhe n kyin e dors, t cilat jan shkaktuar nga rrzimi prej takave t larta.

Shifrat e ambulancave tregojn se aksidentet zakonisht ndodhin gjat fundjavs, n karnavale ose klube nate, ku alkoli sht gjithashtu nj faktor.

"Dmtimi m i rnd q kemi par ka qn nj vajz e cila duke krcyer ′prdrodhi′ kyin e kmbs nga brenda, ndrsa kishte veshur taka t larta, duke rezultuar n nj fraktur t prbr, ku mund t shihej kocka. Ai ishte nj dmtim q zakonisht e shohim tek futbollistt" tha zdhnsi i ndihms s shpejt.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi