Prishtinė: Vret ish-bashkėshorten nė pikė tė ditės

Shko poshtė

Super Prishtinė: Vret ish-bashkėshorten nė pikė tė ditės

Mesazh nga Nora prej Thu May 19, 2011 6:22 am

Disa tė shtėna me armė zjarri paraditen e sė mėrkurės, ia kanė marrė jetėn Diana Kastratit, 27 vjeēare nga Prishtina. Ka qenė divorci shkas i vrasjes sė paramenduar nga ish-bashkėshorti Adnan Jashari, 29 vjeēar nga Prishtina. Jeta bashkėshortore pėr 11 vjet duket se ka shkuar mirė, derisa 6 muaj mė parė ka filluar tė lėkundet. Jeta e padurueshme brenda ēiftit ka quar nė divorcin e kėrkuar nga Diana, e cila ka lėnė pas vetes vajzėn 8-vjeēare. Si duket, nėn tensionin e njė vendimi tė papritur pėr tė, bashkėshorti mėngjesin e sė mėrkurės pa menduar pėr pasojat, ka ngritur armėn, duke e qėlluar nė kokė ish-bashkėshorten para syve tė kalimtarėve. Plumbat kanė qenė fatal pėr viktimėn, e cila ka ndėrruar jetė nė vend. Autori i kėsaj vepre tė rėndė menjėherė pas aktit tė kryer ėshtė larguar rrufeshėm nga vendngjarja, duke lėnė pas vetes tė shtrirė ish-bashkėshorten, trupi i sė cilės ka qenė i mbuluar nga gjaku. Ajo nuk kishte arritur t’u mbijetojė plagėve tė rėnda teksa dėrgohej me urgjencė nė qendrėn spitalore.
Agron Borovci, zėdhėnės i PK-sė pėr rajonin e Prishtinės ka pohuar se rasti kishte ndodhur tė mėrkurėn rreth orės 10:40 nė rrugėn “Xheladin Kurbaliu” nė Prishtinė. “Policia me njė intensitet tė shtuar ka ndėrmarrė njė varg veprimesh operative e hetimore, me fokus zbulimin e identitetit dhe vendndodhjen e tė dyshuarit tė mundshėm, si dhe ka zgjeruar rrethin e hetimit nė pėrpjekje pėr ta ndriēuar dhe sqaruar tė gjitha rrethanat qė kanė tė bėjnė me rastin”, ka pohuar Borovci. Sipas tij, i dyshuari 29-vjeēar, shtetas kosovar, dyshohet se posedon edhe shtetėsi gjermane dhe tani pėr tani gjendet ende nė arrati. “Mbėshtetur nė rezultatet e para tė punės policore hetuesit rajonalė kanė ngritur versionin e hetimit se ngjarja ėshtė paraprirė nga disa mosmarrėveshje nė vazhdimėsi nė mes tė tė dyshuarit dhe viktimės”, ka pohuar Borovci. (KS)

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 28
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
Prishtinė: Vret ish-bashkėshorten nė pikė tė ditės Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Prishtinė: Vret ish-bashkėshorten nė pikė tė ditės Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi