Fotografitė nga majat e ndėrtesave mė tė larta

Shko poshtė

Super Fotografitė nga majat e ndėrtesave mė tė larta

Mesazh nga D3M1 prej Fri May 20, 2011 8:31 am


Fotografimi i pamjeve nga ndėrtesat mė tė larta nė qytet, i njohur edhe si “rooftopping”, vitet e fundit po bėhet gjithnjė e mė i popullarizuar. Ky ėshtė zanat vetėm pėr ata mė trimat, pėr ata qė nuk kanė frikė tė ngjiten nė ndėrtesat mė tė lartė tė botės, t’i afrohen skajeve dhe tė shkrepin fotografi tė pabesueshme.
Me kėtė profesion merret edhe kanadezi Tom Ryaboi. Ai ka vite qė udhėton nėpėr botė, ngjitet nė ndėrtesat mė tė larta dhe bėn fotografi.

“Kur ngjitem nė maje tė ndonjė rrokaqielli ndjej njė vėrshim tė pabesueshėm adrenaline”, thotė fotografi. Ai thotė se ekziston njė grup i adhuruesve tė fotografive nga perspektiva e zogut dhe janė aq shumė tė pėrkushtuar ndaj kėsaj pune se qė nuk qetėsohen derisa tė mos ngjiten dhe “pushtojnė” ēdo ndėrtesė nė qytetin e tyre, shkruan Daily Mail.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi