Qndroi pip n maje t shtylls mbi 35 or

Shko posht

Super Qndroi pip n maje t shtylls mbi 35 or

Mesazh nga ditush prej Wed May 25, 2011 4:06 pmIzraeliti Hezi Dayan, u b i famshm kur qndroi 66 or n nj bllok t madh akulli, tash ai ka thyer edhe nj rekord tjetr. N aksionin e tij t ri, Hezi pa ushqim dhe pa uj qndroi m shum se 35 or n majn e nj shtylle t ngusht e t lart nnt kate e cila ishte vendosur n Tel Aviv.
Iluzionisti amerikan David Blaine mbante rekordin pr qndrimin n maje t kulls me 35 or n New York m 2002, duke vendosur atbot rekordin t cilin tash Hezi e ka thyer.

Izraeliti sht ngjitur n maje t shtylls me vin dhe derisa qndronte n maje t saj, as nuk ka pir e as nuk ka ngrn asgj.

Kur theu rekordin e rezistencs, ai u hodh n kutit e kartonit t cilat ishin vendosur nn kull dhe me kt i dha fund prpjekjes s tij mbinjerzore. Ishte shum e vshtir. Por dshiroj t them vetm nj gj asgj nuk sht m i fort se vullneti i njeriut, tha Hezi Dayan.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi