2pac ėshtė gjallė?!

Shko poshtė

Super 2pac ėshtė gjallė?!

Mesazh nga D3M1 prej Mon May 30, 2011 3:53 pm


Njė prej reperėve mė prominentė nė histori tė muzikės, Tupac Shakur ėshtė gjetur shėndoshė e mirė nė Zelandėn e Re, njoftojnė mediat lokale nga shteti oqeanik.
Qyteti i vogėl, emri i tė cilit nuk dihet pėr shkaqe sigurie, besohet tė jetė vendi ku janė strehuar prej disa vitesh Tupac dhe Biggie Smalls, njė tjetėr reper, njofton portali PBS.

Njė banor vendas, David File, qė sė fundmi ka ndėrruar jetė, kishte lėnė dėshmi dhe raporte tė njė vizite tė Tupac nė ditarin e tij, ditar qė File ka kėrkuar t’i dėrgohet familjes nė SHBA.

“Ne jemi fascinuar kur kemi parė se ēfarė ka lėnė prapa David. Ne kemi menduar se ėshtė mė mirė qė bota ta di tė vėrtetėn pasi qė nuk ndjejmė se kjo duhet tė mbahet e fshehtė”, tha njė prej motrave, 31 vjeēarja Jasmine.

28 vjeēari i ndjerė, David, sė fundmi ishte viktimė e njė prite nga gangsterė tė njohur lokalė. Pasi mori disa plumba nė trup nė rrugė nga puna pėr nė shtėpi, David ishte shpallur i vdekur, teksa policia gjeti ditarin pranė shtratit tė tij.

“Natyrisht se nuk e kemi lexuar kėtė ditar. Ne kemi respektuar vendimin e Davidit pėr ta dėrguar ditarin nė adresėn e caktuar nė SHBA”, theksoi njė prej zyrtarėve policorė zelandezė.

Policia ka mbyllur tė gjitha pistat e hetimit dhe nuk dėshiron tė spekulojė mbi atė se nėse Tupac ose Biggie ishin transportuar nė njė vend apo regjion tjetėr. Banorė tė thjeshtė kanė refuzuar tė flasin pėr atė se pse reperėt ishin mbajtur tė fshehur. Njė banor tha: “Ne kėtu nuk flasim pėr kėtė ēėshtje”.

Vėllai i David, Jason, ka kėrkuar qė njė pjesė e ditarit tė David tė bėhet publik nė tentim pėr ta deshifruar atė.

“Nė fund tė ditarit, Jason shkruan – ‘yank up as a vital obituary’. Ne nuk kemi qenė nė gjendje ta kuptojmė ēfarė do tė thotė kjo”, theksoi Jason.

Reperi Tupac Shakur besohet tė jetė vrarė nė vitin 1997 gjatė njė prite tė organizuar nga rivalė tė tij. Ka shumė tė tillė qė besojnė se ai ende ėshtė gjallė, ndėrsa edhe 14 vjet pas vdekjes sė tij nuk dihet autori i vrasjes sė gjeniut tė repit, ashtu si shkaqet apo vėrtetėsia e aktit vandal qė hyri nė historinė e industrisė muzikore amerikane.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: 2pac ėshtė gjallė?!

Mesazh nga Lordi prej Mon May 30, 2011 5:04 pm

un edhe pse e adhuroj shumm shum teper shum kete kengetar un prap mendoj se eshte i vdekur.. pra nese ky lajm eshte i sakt ateher me gezon tejet mase..

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi