Humb 130 kilogram, ka edhe 6 muaj jet

Shko posht

Super Humb 130 kilogram, ka edhe 6 muaj jet

Mesazh nga Nora prej Thu Jun 09, 2011 3:56 pmKa tronditur Britanin e Madhe historia e Malissa Jones, 21 vjearja angleze e North Yorksire, q peshonte 174 kilogram dhe n 18 muaj, me nj bajpas gastrik, ka arritur n 40 kilogram.
E reja ka kaluar nga obeze n anoreksike duke rrezikuar jetn dhe pr kt sht shndrruar n simbol pr t gjitha vajzat q vuajn nga shqetsimet ushqimore.
N 18 muaj ka humbur 130 kilogram me nj ndrhyrje q ka shkuar prtej qllimeve t mjekve: Malissa ka shkuar n erekun e peshs s saj fillestare.
Dhe tani, nse nuk i kthehet ushqyerjes s prshtatshme, ka gjasht muaj jet.
Gjithka filloi kur mjekt, pas vitesh obezitet q po vinin n prov t ashpr fizikun e vajzs, i propozojn familjes ndrhyrjen e shtrenjt (10 mij strlina) pr t zvogluar stomakun, duke detyruar ushqimin t anashkaloj pjesn m t mir t aparatit trets.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi