Miq vetėm nė shtrat

Shko poshtė

Super Miq vetėm nė shtrat

Mesazh nga ditush prej Fri Jun 10, 2011 7:52 pmA mund tė funksionojė mes njė burri dhe njė gruaje, njė marrėdhėnie e ndėrtuar vetėm mbi seks? Njė pjesė e seksologėve pėrgjigjen "Po".
Dy individė qė takohen vetėm pėr tė bėrė seks, i krijojnė njė shoqėri shumė tė kėndshme njėri tjetrit kur takohen vetėm nė periudha emergjence seksuale. Dhe, nė kėtė mėnyrė mund tė vazhdojnė pėr vite tė tėra. Problemet lindin kur tėrheqjet seksuale transformohen nė dashuri. Nė atė rast ai dhe ajo nisin tė pretendojnė mė shumė nga njėri-tjetri dhe kėshtu prishet magjia e seksit.

Cila ėshtė mosha mesatare e personave qė zgjedhin miqėsitė e bazuara mbi seks? "Nga 30-35 vjeē, mė tė rinjtė zakonisht nuk i parapėlqejė kėnaqėsitė e erosit tė pashoqėruar nga pėrfshirja emotive", tregojnė seksologėt.
Prishja e kėtyre raporteve ėshtė e pashmangshme kur njėri prej partnerėve dashurohet me njė person tė tretė?

Megjithatė burrat shumė mė tepėr se gratė tolerojnė nė kėtė drejtim, dhe u pėlqen t'i kenė kėmbėt tė mbėshtetura nė dy shtretėr. "Kjo, sepse mashkulli nė dėshirėn e tij pėr transgresion kėrkon kėshtu t'i konfirmojė vetes dėshirėn pėr autonomi. Kur arrin tė joshė gra tė tjera ėshtė njėsoj si t'i thotė shoqes sė tij: "Nuk e kam dorėzuar jetėn time nė duart tuaja, nuk e kam humbur pushtetin tim, bėj si tė dua dhe kur tė dua". Kurse gruaja qė zakonisht nuk e pėrjeton njė marrėdhėnie tė qėndrueshme si formė varėsie tė njėrit nga tjetri nuk ka nevojė t'i tregojė asgjė askujt. /Telegrafi/

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi