‘Facebook’ para fundit?

Shko poshtė

Super ‘Facebook’ para fundit?

Mesazh nga Nora prej Thu Jun 16, 2011 12:03 pmI lodhur nga rrjeti shoqėror? Dėshiron tė dalėsh nga Facebook? Ndoshta ju nuk jeni i vetmi.
Tė shqetėsuar pėr privatėsinė ose ndoshta thjeshtė tė mėrzitur nga pėrdorimi i kėsaj faqje, 100.000 britanikė janė shprehur se kanė ē’aktivizuar profilin nė facebook muajin e fundit.
Tė dhėnat janė negative pėr drejtuesit e kėtij rrjeti edhe nė SHBA, ku 6 milionė njerėz janė larguar prej tij (numri i pėrdoruesve ka rėnė nga 155.2 milion nė 149.4 milion).
Afrimi i pėrdoruesve tė rinj ėshtė ulur nė dy muajt e fundit dhe tashmė facebook do tė pėrqendrohet tek vendet nė zhvillim pėr tė arritur objektivin e saj – 1 miliard pėrdorues.
Mė herėt, kėtė vit drejtues tė rrjetit bėnė tė ditur se nė Britaninė e Madhe kishin arritur 30 milion pėrdorues, pra gjysma e popullsisė.
Kohėt po ndryshojnė dhe duket se po vjen ajo qė kishin parashikuar ekspertėt. Pėrdoruesit e rrjeteve shoqėrore janė tė pėrkohshėm, ata zakonisht mėrziten shpejt nga pėrdorimi i tyre.
Njė gjė e tillė ka ndodhur edhe nė tė kaluarėn. Numri i pėrdoruesve ka rėnė dhe nė Kanada, me 1.5 milion si dhe nė Rusi dhe Norvegji me nga 100.000.
Por nuk ka vetėm lajme tė kėqija pėr drejtuesit e facebook, pasi nė vendet nė zhvillim si Meksikė dhe Brazili, numri i pėrdoruesve vazhdon tė rritet, transmeton Shekulli.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: ‘Facebook’ para fundit?

Mesazh nga ditush prej Thu Jun 16, 2011 2:56 pm

kish me ra edhe te naa qeshtuu :P

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi