Ja tri mėnyrat mė tė preferuara pėr njė bark perfektė

Shko poshtė

Super Ja tri mėnyrat mė tė preferuara pėr njė bark perfektė

Mesazh nga Nora prej Mon Jun 27, 2011 7:21 am
Ndoshta do t’ju ngushėllojė fakti se, ėshtė konstatuar qė, nga tė gjitha shtresat e dhjamit, ato tė barkut largohen me lehtėsinė mė tė madhe. Ja tri mėnyrat mė tė preferuara pėr ta arritur kėtė.
Tė ushqyerit

Nėse barku juaj ėshtė pika mė kritike qė keni nė trup, ka shumė gjasa se nuk keni probleme vetėm me mbipeshė apo me celulit, por edhe me fryrje tė barkut, ku nuk pėrjashtohet as mundėsia e mbajtjes sė sasive tė tepėrta tė ujit nė organizėm. Dihet mirė se barku ėshtė i ndjeshėm ndaj kualitetit tė ushqimeve. Pėr kėtė shkak, duhet tė konsumojmė ushqime tė tilla, si mollėt, ananasi dhe rrushi.

Ushtrimet

Personat qė janė me mbipeshė, duhet tė bėjnė shėtitje tė pėrditshme, prej sė paku gjysmė ore nė ditė. Thėnė mė konkretisht, ushtrimet pėr kthimin e tonusit tė barkut nėnkuptojnė ecjen nordike, vallėzimet e ndryshme dinamike, sikur qė ėshtė salsa apo zumba, si dhe sportet, si boksi, apo tea-boa. Zgjidhni njė aktivitet sipas dėshirės, ushtrojeni atė tri herė nė javė dhe, qysh pas muajit tė parė, do tė vėreni pėrmirėsimet. Pas tre muajsh, kėto ndryshime do t’i vėrejnė edhe tė tjerėt!

Anticelulitėt

Pėrpos tėrė kėsaj qė ėshtė thėnė, rezultatet e dėshiruara nuk do tė mungojnė nėse, nė tė njėjtėn kohė, merrni edhe terapi ‘anticelulite’ dhe, duke bėrė masazh, vėni preparatet pėr heqjen e celuliteve. Kafeina ėshtė pėrbėrėsi universal i kremrave anticelulite, meqė me suksesin mė tė madh zbėrthen qelizat e grumbulluara dhjamore.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi