NATO-ja do mbėshtetjen gjermane nė misionin nė Libi

Shko poshtė

Super NATO-ja do mbėshtetjen gjermane nė misionin nė Libi

Mesazh nga D3M1 prej Tue Jun 28, 2011 8:59 am


NATO-ja i ka kėrkuar qeverisė gjermane mbėshtetje nė misionin nė Libi. Njė zėdhėnės i Ministrisė sė Mbrojtjes tha, se ėshtė paraqitur njė kėrkesė e aleancės.
Kėshtu ai konfirmoi njė raport tė portalit tė lajmeve "Spiegel Online". Sipas tij kėrkesa ka mbėrritur qė nė fillim tė javės sė kaluar.

Ministri i Mbrojtjes Thomas de Maiziere (CDU) e ka miratuar menjėherė lutjen duke lejuar kėsisoj edhe qė ushtria gjermane t’u livrojė aleatėve pėr sulmet ajrore kundėr trupave tė pushtetmbajtėsit Muammar al-Gaddafi pjesė tė veēanta pėr bomba dhe predha, vazhdon raporti.

Gjermania pati abstenuar nė votimin nė Kėshillin e Sigurimit tė OKB-sė mbi misionin nė Libi nė mars duke refuzuar pėrfshirjen ushtarake.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi