Kina hap urn detare m t gjat n bot (Video)

Shko posht

Super Kina hap urn detare m t gjat n bot (Video)

Mesazh nga Nora prej Fri Jul 01, 2011 10:55 am

Kina hap urn detare m t gjat n bot (Video) Ura_kineze

Kina ka hapur urn detare m t gjat n bot. Ura e gjirit Jiaozhou sht 41.58 kilometra e gjat dhe lidh Qingdao-n me ishullin Huangdao. Ura e cila ka nj gjersi 35 metra dhe sht m e gjata e llojit t saj, kushtoi gati 1 miliard strlina pr tu ndrtuar.

Televizionet kineze raportuan se kjo ur do t jet e hapur pr trafik ditn e sotme.

U deshn 4 vite pr ta ndrtuar urn, e cila sht mbshtetur n m shum se 5,000 shtylla gjat gjirit, dhe sht pothuajse 3 milje m e gjat se mbajtsja e mparshme e rekordit.


_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 28
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
Kina hap urn detare m t gjat n bot (Video) Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Kina hap urn detare m t gjat n bot (Video) Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Kina hap urn detare m t gjat n bot (Video)

Mesazh nga GentleMan prej Fri Jul 01, 2011 11:31 am

edhe qita kenez qka nuk zbulojn..

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
GentleMan
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 32
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
Kina hap urn detare m t gjat n bot (Video) Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Kina hap urn detare m t gjat n bot (Video) Right_bar_bleue

Registration date : 26/05/2008

http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi