CD-ja e prishur detyron Genta Ismajlin tė shajė nė mėnyrė vulgare nė skenė

Shko poshtė

Super CD-ja e prishur detyron Genta Ismajlin tė shajė nė mėnyrė vulgare nė skenė

Mesazh nga Nora prej Mon Jul 04, 2011 7:15 amNė Prishtinė pėr tė disatėn herė me radhė ėshtė organizuar njė koncert i madh pėr nder tė ish kryeministrit tė Kosovės, z. Ramush Haradinaj dhe pėr ri-dėnimin qė po i bėn Gjykata e Hagės. Siē mėsuam edhe ky koncert nuk kaloi pa incidente dhe skandale. Fajin nuk e merr mbi vete askush, por ama gjatė trasmetimit tė kėngėve cd-tė nuk punonin. Nė kėtė rast, ne kemi njė sugjerim pėr kėngėtaret tona: kur tė niseni pėr koncerte, sigurohuni mirė qė cd tė cilėn e merrni me vete ta keni funksionale, qė njė rast i njėjtė mos t’ju ndodhė siē i ndodhi kėngėtares sė njohur Genta Ismajli. Qė situata tė duket mė kuptimplotė, tė sqarojmė gjithė historinė me rradhė. Koncertet qė organizohen pėr Ramushin janė tė shumta dhe deri mė tani gati secili televizion organizon njė tė tillė duke ftuar yjet mė tė njohura tė televizionit. Kėtė vit nga pamja gjithēka ishte nė rregull pėrveē kėngėtarėve tė cilėt nuk ishin nė gjendje tė kėndonin “live”. E emocionuar shumė qė kėndonte pėr Ramushin, Genta Ismajli pasi pėrshėndeti publikun dhe dėrgoi njė mesazh tek familja Haradinaj, nisi kėngėn e saj tė fundit “Pa ty”, kur papritur fiks pasi kishte qėndruar 1 minut e gjysėm nė skenė, kėnga ndaloi duke filluar pas disa sekondave pėrsėri pėr t’u ndalur prapė! Duke mos ditur ēfarė tė bėjė, Genta filloi tė kėndojė “live” tė njėjtėn kėngė por pasi qėndroi mė shumė se dy minuta nė skenė kėrkoi qė kėnga tė ndalet dhe iu drejtohet publikut me kėto fjalė: “Ok, ta ndalim kėtė kėngė, shkojmė me…, njė minut, a e din ēka them tash, unė them ēfarė tha Naseri mė herėt, a e dini ēfarė tha? Organizimi teknik nuk ėshtė nė nivel tė grupit Minatori, andaj ēka mė vjen tė them ėshtė veē q**sha teknikėn! Dhe unė them tė njėjtėn fjalė”, kėto fjalėt e fundit janė thėnė publikisht nga Naser Gjinovci, lider i grupit Minatori ndėrsa nė mėnyrė indirekte nė skenė i tha dhe Genta Ismajli e cila mė pas kėrkoi qė tė vazhdojė muzika me kėngėn “Femrat shqiptare”. Kėnga filloi, ndėrsa teknika vazhdonte me avazin e vjetėr, gjė qė e vuri shumė nė siklet kėngėtaren pasi e detyroi qė t’i thotė disa fjalė “live” por nga lodhja dhe sikleti si duket, nuk ia doli mbanė. Kaluan tre minuta nė skenė dhe Genta falenderoi publikun, pėr tė vazhduar pėr disa ēaste prapa skene dhe pėr t’u rikthyer nė skenė pėrsėri duke kėnduar po ashtu “live” kėngėn e lėnė nė gjysėm dhe duke u thėnė publikut kėto fjalė: ”Bie nė gjunjė dhe ju kėrkoj shumė falje por nuk ėshtė faji im, sorry, unė ju pėrshėndes nga zemra, faleminderit pėr duartrokitjet dhe mbėshtetjen tuaj”, ndėrsa nė kėtė rast shfaqet nė skenė edhe moderatori qė mundohet tė qetėsojė kėngėtaren duke i parashtruar disa pyetje pėr Ramush Haradinaj, por Genta nuk e pėrfilli shumė moderatorin, duke u drejtuar tek fansat e saj nė publik. E gjitha nuk mbaron me kaq, pasi largohet nga skena kėngėtarja e njohur drejtohet nė prapaskenė aty ku dhe ndodhin gjėrat e pahijshme dhe tė pakėndshme nė estradėn tonė. Tė pranishėm nė koncert kanė thėnė se Genta i ka drejtuar disa fjalė kėrcėnuese teknikut. Se si ka kaluar ky katėr minutėsh i sikletshėm i Genta Ismajlit nė koncertin pėr Ramush Haradinaj, ata tė cilėt nuk e kanė ndjekur mund ta shikojne tek video me poshte:


_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi