Binjaket siameze me nj zemr t vetme

Shko posht

Super Binjaket siameze me nj zemr t vetme

Mesazh nga D3M1 prej Thu Jul 21, 2011 4:22 pm

Binjaket siameze me nj zemr t vetme 653615247lajmetari653615247
Bolonj - Lindja e binjakve sht dukuri shum e rrall n bot, por rasti i regjistruar n Bolonj t Italis sht edhe m i rrall.

N poliklinikn e atjeshme SantOrsola Malpighi, nj grua ka lindur binjake siameze, por q t dyja bashk kan vetm nj zemr.

Mjekt kan ndrhyr me operacione t vogla kirurgjike, pr ti dhn mundsin t dy vajzave pr t rritur peshn e tyre, e cila aktualisht sht 3,5 kilogram.

E gjith kjo do t rris mundsin pr t mbijetuar t paktn njra prej t dyjave dhe kjo pas operacionit t ndarjes. Pr fat t keq, zemra nuk mund t ndahet dhe duhet ti takoj vetm njrs.

_________________
Binjaket siameze me nj zemr t vetme D3m1
Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Binjaket siameze me nj zemr t vetme Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Binjaket siameze me nj zemr t vetme Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi