N fund t tetorit bota do ket 7 miliard banor

Shko posht

Super N fund t tetorit bota do ket 7 miliard banor

Mesazh nga D3M1 prej Fri Jul 22, 2011 9:17 am

N fund t tetorit bota do ket 7 miliard banor Popullsia
Pak m shum se nj dekad m prpara, popullsia e bots shkoi n 6 miliard. N fund t tetorit do t arrij 7 miliard.
Pes bebe lindin do sekond dhe 78 milion njerz i shtohen planetit do vit.
Popullsia e bots ishte m pak se 1 miliard n vitin 1800, 3 miliard n vitin 1960 dhe 6 miliard s fundmi n vitin 1999.
N mes t shekullit popullsia do jet 9 miliard, n vitin 2025 8 miliard. Ekspertt thon se kjo do rris ndjeshm varfrin n bot. 1 miliard njerz do dit n pun jan t uritur.
1.8 miliard njerz jan t rinj nga mosha 10 deri n 24 vje.
Ekspertt thon se duhet q nj ift t ket 2.1 fmij pr t mbajtur t qndrueshme rritjen e popullsis. N Perndim, numri ka rn n 1.4 fmij q nga fundi i viteve 90.

_________________
N fund t tetorit bota do ket 7 miliard banor D3m1
Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 30
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
N fund t tetorit bota do ket 7 miliard banor Left_bar_bleue100 / 100100 / 100N fund t tetorit bota do ket 7 miliard banor Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi