Aksident tragjik, humbin jetėn pesė persona

Shko poshtė

Super Aksident tragjik, humbin jetėn pesė persona

Mesazh nga GentleMan prej Mon Jul 25, 2011 1:29 pm

Aksident tragjik, humbin jetėn pesė persona AksidentiPejė, 25 korrik 2011 (13.25)
Nė njė aksident tragjik qė ka ndodhur rreth orės 03.15 tė mėngjesit tė
sė hėnės nė rrugėn Prishtinė-Gjakovė, kanė humbur jetėn pesė persona si
dhe dy tė tjerė kanė pėsuar lėndime tė rėnda, qė tė gjithė nga fshati
Gllogjan i Komunės sė Pejės.
Policia Rajonale e Pejės ka njoftuar se deri te aksidenti ka ardhur si
pasojė e pėrplasjes sė veturės “Mercedes”, nė tė cilėn ndodheshin
viktimat, me njė autobus.
“Aksidenti ėshtė shkaktuar kur drejtuesi i autobusit Arif S. 35 vjeēar,
ishte duke qarkulluar nga drejtimi i Prishtinės nė drejtim tė Gjakovės,
dhe me tė arritur nė vendin “Lug Bunar” kalon komplet nė anėn e majtė,
me pjesėn e parė ballore tė anės sė majtė e godet automjetin “Mercedes”,
qė ishte duke qarkulluar nga drejtimi i Gjakovės nė pjesėn e parė tė
anės sė majtė, dhe pas kėsaj goditje e hedhė jashtė rruge dhe i njėjti
rrotullohet”, deklaroi Xhevat Ibra, zyrtar pėr informim nė Policėn e
Pejės.
Ibra po ashtu ka njoftuar se nė kėtė aksident kanė humbur jetėn David
Th. 42 vjeē. qė ishte edhe drejtues i veturės, Tone Th. 42 vjeē, D. Th.
11 vjeēare, E. Th. 10 vjeēare dhe M. Th. 6 vjeēare, ndėrsa Marte TH. dhe
Anton Th. janė rėndė tė lėnduar dhe po trajtohen nė Repartin Kirurgjik
ne Gjakovė.
Nė vendin e aksidentit ka marrė pjesė edhe Prokurori i Prokurorisė sė
Qarkut nė Pejė, me vendimin e tė cilit drejtuesi i autobusit ėshtė
ndaluar, ndėrsa trupi i pa jetė i drejtuesit tė veturės ėshtė dėrguar nė
Institutin Mjeko-Ligjor nė Prishtinė pėr tė zhvilluar obduksionin.
Viktimat tjera u janė dhėnė familjarėve pėr ceremoninė e varrimit.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
GentleMan
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 32
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
Aksident tragjik, humbin jetėn pesė persona Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Aksident tragjik, humbin jetėn pesė persona Right_bar_bleue

Registration date : 26/05/2008

http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Aksident tragjik, humbin jetėn pesė persona

Mesazh nga Nora prej Mon Jul 25, 2011 6:13 pm

Shum gjynaa katastrof nuk po kan kujdes hiq shoferat :)

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 28
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
Aksident tragjik, humbin jetėn pesė persona Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Aksident tragjik, humbin jetėn pesė persona Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi