Mjekt ia hoqn nga kafka shpatn gjigante

Shko posht

Super Mjekt ia hoqn nga kafka shpatn gjigante

Mesazh nga D3M1 prej Wed Jul 27, 2011 5:59 pm

Mjekt ia hoqn nga kafka shpatn gjigante F.0727181511764_m
Zhang Bing, 15 vjear, i cili ishte therur n ball me nj shpat t madhe, ka mbetur gjall mrekullisht.
Tinejxheri i kishte thirrur shokt e klass n shtpi, por njri prej shokve kishte marr me vete nj arm t rrezikshme, shkruan Metro. Ende nuk dihet si arriti shpata e gjat 50 centimetra t futet n ballin e Zhangut. Megjithat ai ishte me fat q shptoi gjall pasi mjekt n spitalin lokal refuzuan ta operonin.

Tre shok t klass erdhn t m vizitonin n shtpi dhe njri kishte sjell me vete nj shpat. Ai ishte larg meje 3-4 metra. Nuk e di se si shpata fluturoi e mu ngul n kok. Ndjeva dhimbje t madhe dhe gjaku ma mbuloi fytyrn, ka thn Zhang, i cili po e merr veten nga plaga.

Pasi u refuzua nga mjekt e spitalit lokal, djaloshi u detyrua t udhtoj edhe pr dy or me plagn n kok n spitalin e afrt t Changshas ku kirurgt ia hoqn shpatn.

Kryekirurgu i spitalit tha: Pr fat shpata nuk kishte prekur arteriet n kafk dhe nervat kryesore, prndryshe do t ishte mesele tjetr.
Mjekt ia hoqn nga kafka shpatn gjigante Shpata1

_________________
Mjekt ia hoqn nga kafka shpatn gjigante D3m1
Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 30
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Mjekt ia hoqn nga kafka shpatn gjigante Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Mjekt ia hoqn nga kafka shpatn gjigante Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi