Teuta Kurti fillon pėrgatitjet e dasmės

Shko poshtė

Super Teuta Kurti fillon pėrgatitjet e dasmės

Mesazh nga Nora prej Mon Aug 01, 2011 12:41 pmTeuta Kurti, e cila sė shpejti do t’i japė fund beqarisė, gjatė njė interviste pėr gazetėn “Infopress” ka pohuar se kėto ditė ėshtė e angazhuar rreth dasmės sė saj.
Kėngėtarja kosovare ka rrėfyer se fustanin i nusėrisė do tė jetė shumė i thjeshtė.

“Fustani qė unė e dua ėshtė shumė i thjeshtė, shumė modest dhe ėshtė tipik amerikan. Kjo ėshtė ajo ēka unė kam dashtė nė jetė. Pėrndryshe, fustanet tjera janė fustane qė mund t’i vesh kudo. Idetė kanė qenė tė miat, kėshtu qė pritet tė pėlqehen nė kanagjegjin (dasmėn) tim”, ka thėnė Teuta.

Teuta ka thėnė se dasma do tė jetė e ngjashme sikur e gjithė shqiptarėve, nuk do tė jetė dasmė e madhe dhe do tė mbahet nė Pejė.

“Ceremonia sigurisht qė do tė jetė e ngjashme sikur ndodh tek tė gjithė shqiptarėt me krushq e me gjithēka tjetėr. Nuk do tė ketė dasmė tė madhe. Do tė kemi njė ceremoni tė vogėl, e cila do tė bėhet nė Pejė e nė tė cilėn, pėrveē tė afėrmve do tė vijnė edhe shoqėria jonė. Nuk do tė mungojė kurrsesi tradita jonė e qė ėshtė gjėja primare tė cilėn unė e ēmoj shumė”, ka pohuar Teuta.

Teuta po ashtu ka zbuluar se ata shpresojnė sė shpejti tė kenė edhe fėmijė.

“Nėse e dėgjojmė Dardanin do t’i kemi shtatė fėmijė, pasi ai do shumė. Por fatmirėsisht, qė tė dy jemi dashamirės tė fėmijėve. Kjo ėshtė njėra ndėr arsyet pse edhe kemi pėrshpejtuar martesėn, jo se jam shtatzėnė, por qė planifikojmė shumė shpejt tė krijojmė familjen”, ka thėnė mė tej Kurti.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi