Kosovari q vrau dy gra n Zvicr

Shko posht

Super Kosovari q vrau dy gra n Zvicr

Mesazh nga GentleMan prej Wed Aug 17, 2011 8:34 am

Shani. S 59 vje, sht identiteti i shqiptarit nga Kosova q
vrau bashkshorten e tij Sadete.Sh, dje n Pfaffikon t Zvicrs, shkruan
gazeta zvicerane Blick.
Kjo gazet ka publikuar nj storje
mbi familjen dhe tragjedin q psoi, duke u bazuar mbi rrfimin e nj
familjari t saj, transmeton INA.

ifti bashkshortor q me vite t tra po jetonte n Zvicr kishin
pes vajza dhe nj djal. Dhe pikrisht ishin vajzat e tij dhe sjellet e
tyre q filluan ta shqetsonin kryefamiljarin Shani.S, i cili ishte nj
besimtar i devotshm mysliman.

Shqiprim Badalli, nipi i Sadetes s vrar ka theksuar pr Blick se
vrassi Shani.S akuzonte dhe ushtronte dhun ndaj gruas s tij, pr
shkak t sjelljes s vajzave t tij.

Vetm dy nga vajzat mbanin traditn myslimane, ndrsa Shaniu
mendonte se vajzat e tjera ishin turpi i familjes s tij. Ai pr vite me
radh po e torturonte gruan e tij dhe s fundi e kishte prer n trup
me grshr. Por, e sjellur n kt situat, Sadetja vendosi ta braktis
bashkshortin dhe t krkoj divorcin dhe kt e bri, theksoi
Shqiprimi.

Autoritetet policore dhe sociale n Zurich i kishin ndaluar Shaniut
q ti afrohej familjes s tij dhe se ai nj koh t gjat kishte
qndruar n Kosov. Por, krcnimi i tij kishte vijuar se nse do ta
braktiste bashkshortja, ai do ta vriste at, shkruan gazeta Blick.

Disa dit m par, bashkshortja Sadete.S me ndihmn e puntores
sociale Daniela.H, 48 vje , viktima e dyt e vrar, kishte arritur ta
realizoj divorcin, i cili nuk i ka zgjatur shum or.

Kshtu q, me t msuar lajmin, Shani.S kthehet n Zvicr dhe dje
pasi q ka e prcjell bashkshorten e tij, i ka shkrepur armn n kok,
duke e ln t vdekur n afrsi t nj hekurudhe n Pfaffikon,
transmeton agjencia INA.

Pas vrasjes s saj, ai ka shkuar n Qendrn sociale komunale ku ka
shkrepur armn edhe ndaj punonjses Daniela.H, e cila ishte vn n
shnjestr nga vrassi, pr shkak t vendimit t saj pr t ndihmuar
divorcin dhe largimin e tij nga familja.

Shani.S, deri para do kohe njihej nj puntor i mir n mesin e
zviceranve. Ai ishte nj besimtar i denj mysliman, duke u falur
rregullisht n xhamin e ktij qyteti. Por, shqetsimet ndaj familjes s
tij dhe krkesat e tij pr t imponuar nj jet m tradicionale, kan
qen t kota.

Ai s fundi i kishte krkuar gruas s tij q vajzat t mos punonin,
por t rrinin n shtpi. krkesat e tij nuk ishin realizuar dhe hasnin
n rezistenc, ashtu q Shani.S, n disa raste ishte denoncuar nga
familja dhe fqinjt pr ushtrim t dhuns ndaj bashkshortes dhe vajzave
t tij

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
GentleMan
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 32
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
Kosovari q vrau dy gra n Zvicr Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Kosovari q vrau dy gra n Zvicr Right_bar_bleue

Registration date : 26/05/2008

http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Kosovari q vrau dy gra n Zvicr

Mesazh nga GentleMan prej Wed Aug 17, 2011 8:41 am

turp i madh qka ka bo ky shqiptar... turp me ardh hajt gruan por ka vrar zvicrranen pa asnje lloj faj ajo duke i mbrojt drejtat e njeriut ky naconalist vret 2 shpirta te pa fajshem.. gjynah gjynah i madh qka ndodh ne shqiptari

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
GentleMan
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 32
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
Kosovari q vrau dy gra n Zvicr Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Kosovari q vrau dy gra n Zvicr Right_bar_bleue

Registration date : 26/05/2008

http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Kosovari q vrau dy gra n Zvicr

Mesazh nga Gonna prej Thu Aug 18, 2011 9:27 am

shumm keq :S

_________________
Kosovari q vrau dy gra n Zvicr 2gt55hs
Gonna
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 33
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
Kosovari q vrau dy gra n Zvicr Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Kosovari q vrau dy gra n Zvicr Right_bar_bleue

Registration date : 22/10/2009

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Kosovari q vrau dy gra n Zvicr

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi