Turi dhe Orinda pranojnė lidhjen

Shko poshtė

Super Turi dhe Orinda pranojnė lidhjen

Mesazh nga Nora prej Fri Aug 26, 2011 9:36 am

E kanė mbajtur super tė fshehtė marrėdhėnien e tyre tė dashurisė… Edhe pse nė fakt prej kohėsh ajo flitet e pėrflitet nė ambientet e botės sė spektaklit por edhe tė televizionit Vizion Plus. Aq mė tepėr qė zėrave u dha krah vetė afrimi I kėngėtares bukuroshe Orinda Huta nė televizionin e sipėrpėrmendur, nisja e emisionit tė saj aty, e mė tej pėrzgjedhja si imazh i platformės digitale Tring… nga ana tjetėr qėndron Turjan Hyska, djaloshi simpatik i grupit “Produkt 28” dhe producent i programit tė humorit “Apartamenti 2XL”. Dy tė rinjtė, qė po e shijojnė lidhjen e tyre tashmė 3-vjeēare e kanė mbajtur hermetike nė maksimum atė. Edhe pse shpesh nė media ėshtė komentuar marrėdhėnia e tyre, ata asnjėherė nuk kanė reaguar pėr ta mohuar apo deklaruar vetė diēka mė konkrete rreth tyre. Ashtu siē ndodhi mbi njė vit mė parė, kur edhe pse dihej lidhja e Turit me Orindėn, ata tė dy dukeshin nė ambiente publike nė rrethin e miqve. Siē i pamė nė rastin e koncertit tė grupit italian “Planet Funk” nė qershorin e kaluar. Turi dhe Orinda me miqtė e tyre ēiftin Fabi-Olta (Fabiani, bashkėkėngėtar i “Produkt 28” dhe Olta balerinė) u panė dhe fotografuan pėr herė tė parė si ēift nė njė ambient publik. Mė pas asnjė e re rreth tyre. Thashetheme lart e poshtė, qė kishin tė bėnin me lidhjen e tyre qė forcohej gjithnjė e mė shumė, por asnjė foto, asnjė dalje e dukshme nė festa dhe ceremoni festive…
Fotot paparac
Pak javė mė parė revista “Mat” publikoi foto tė Turit dhe Orindės qė i shfaqnin pėr herė tė parė gjatė pushimeve nė plazhin e Dhėrmiut dy tė rinjtė. Gjė qė nuk u pėlqeu aspak dy tė rinjve, e thuhet madje se vetė Turi kishte reaguar pėr publikimin e tyre… Edhe pse nė kėtė rast nuk kishte ēfarė tė mohonte a pėrgėnjeshtronte. Fotot flisnin mė shumė se mijėra fjalė… tė dy shiheshin ndėrsa i bėnin ledha njėri-tjetrit… Orinda qė pėrpiqej tė hiqte gjembat qė kishte shkelur nė plazh Turi… tė dy pranė e pranė shezlongėve duke u pėrkėdhelur… kapur pėr dore mė tej… E pra sjellje tė njė ēifti tė dashuruar… udhėtimi i tyre ose mė saktė pushimet e vėrteta janė realizuar nė vendin e preferuar pėr shumė shqiptarė kėtė verė, Spanja… lajm ky fillimisht i pohuar nga miq tė ēiftit… por ja qė dje janė publikuar pėr herė tė parė fotot qė i shfaqin tė dy sė bashku nė ambientet e mrekullueshme tė Spanjės. Foto kėto qė i sjellim edhe nė faqet e gazetės “Mapo”, e ku tė dy, Turi dhe Orinda, duken shend e verė… Nuk ka sesi tė mos jenė nė fund tė fundit. Tė dy nė krahėt e dashurisė, nė njė vend ku aventura nuk ka mbarim… Orinda e mbėshtetur nė krahėt e tė dashurit tė saj dhe gėzimi lexohet nė sytė e tė dyve.
Bashkėjetesa
Marrėdhėnia e tyre nuk ėshtė njė histori vere qė nis e rrokulliset shpejt… pėrkundrazi… Ajo ka lindur serioze dhe duket se po vazhdon e tillė edhe mė shumė. Gjė qė e tregojnė edhe hapat qė kanė ndėrmarrė dy tė rinjtė. Pikėrisht tė nisin njė bashkėjetesė, nė shtėpinė e blerė prej Turit. Kėshtu janė lajmet e bėra tashmė publike nga miq pranė ēiftit… hapa kėta qė legjitimojnė edhe mė shumė marrėdhėnien e tyre. E madje tashmė qė kjo histori ėshtė pjekur duket se dy tė rinjtė kanė vendosur tė mos mbajnė mė sekrete me publikun. Duke zbuluar pėr herė tė parė vetė kėto foto pushimesh.
Lidhja
Ka qenė pikėrisht ambienti i muzikės qė i ka afruar dy tė rinjtė. Bashkėpunimi i Orinda Hutės me Albanin, njė prej djemve tė grupit “Produkt 28” forcoi miqėsinė mes grupit dhe vajzės bukuroshe. Por qė mes saj dhe njėrit prej tyre shkėndija u konkretizua nė njė lidhje dashurie, qė ka nisur prej gati tre vjetėsh. Ka qenė Turi, djali simpatik qė njihet edhe si prezantues nė njė televizion nė vend, ai qė rrėmbeu zemrėn e Orindės. Tė cilėn, nuk kaloi shumė dhe e afroi nė televizionin ku ai punon prej vitesh. Si fillim Orinda u pa tė ishte pjesė e njė projekti televiziv, si bashkėprezantuese. Pas kėsaj sipėrmarrjeje jo shumė tė suksesshme pėr kėngėtaren Huta, ajo u pėrzgjodh si imazh i kompanisė digitale Tring, ku duket se ka shkėlqyer. Kėto iniciativa nė televizion e kanė larguar pak nga muzika nė fakt kėngėtaren, ashtu sikurse edhe Turin. Por ndėrsa ky i fundit e ka bėrė sė bashku me djemtė e “Produkt 28”, Albanin dhe Fabin gati kėngėn e re…, Orinda duket se ka ngelur pas nė kėtė drejtim. Megjithatė, festivali “Kėnga Magjike”, ku Orinda pėrherė ka sjellė kėngė tė bukura e ėshtė shpėrblyer me ēmime ka filluar aplikimin, e nuk ėshtė aspak ēudi qė ajo tė jetė pjesė e tij pas njė viti mungesė nė tė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi