SHBA, 40 t vrar nga uragani Irene

Shko posht

Super SHBA, 40 t vrar nga uragani Irene

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue Aug 30, 2011 11:53 amUragani Irene ka vrar 40 persona n Shtetet e Bashkuara dhe autoritetet paralajmrojn se prmbytjet mund t vazhdojn edhe pr tre dit n shtetet veriore.

Mbi pes milion banor kan mbetur pa energji elektrike, ndrkoh q Vermonti po rekuperohet nga prmbytjet m t kqija n dekada.

Federata Amerikane e Konsumatorve ka vlersuar se dmet ekonomike t shkaktuara nga uragani arrijn n 7 miliard dollar.

Prvec dmeve t shkaktuara n brigjet lindore, nga Karolina e Veriut n Vermont, stuhia ka shkatrruar shtpi dhe ka ln n black out rreth 3 milion banor n Nju Jork, Nju Xhersi dhe Konektikat.

Sekretarja e Siguris s Brendshme, Janet Napolitano dhe sekretari pr Agrikulturn, Tom Vilsack do t vizitojn sot Karolinn e Veriut dhe Virxhinian pr t br vlersimin e dmeve.

Aktualisht Irene ka kaluar n Kanada, ku ka goditur fillimisht provincat detare dhe Kebekun, duke ln pa energji elektrike 250 mij banor.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi