Lėshohet nga lartėsia mbi 1500 metra vetėm me krahė (Video)

Shko poshtė

Super Lėshohet nga lartėsia mbi 1500 metra vetėm me krahė (Video)

Mesazh nga D3M1 prej Fri Sep 23, 2011 2:53 pm

Lėshohet nga lartėsia mbi 1500 metra vetėm me krahė (Video) F.0923150811841_m
Parashutisti profesionist, Jeb Corliss fluturoi nga maja e malit Tianmen tė Kinės i veshur vetėm me njė uniformė special me krahė.
Ky lėshim nga maja 1500 metra lartėsi mbidetare ėshtė pjesė e stėrvitjeve para sfidės sė tij tė madhe pėr tė fluturuar nga maja e malit e drejtė e nė njė shpellė tė thellė tė maleve kineze.

Amerikani 35 vjeēar kontrolloi me kujdes pajisjet e tij para se tė vendoste uniformėn me krahė dhe helmetėn dhe tė lėshohej nga maja e Malit Tianmen nė Provincėn Hunan.

Corliss tha: “Moti ėshtė faktori kryesor pėr sukses nė kėtė performancė”, ndėrsa kushtet atmosferike afėr tokės ishin tė volitshme me erėra tė lehta.

Pasi fluturoi nga maja e malit nėpėr luginat pėrreth, Corliss bėri njė ulje tė pėrkryer nė njė rrugė malore. Ky “kaskader” mė herėt ėshtė lėshuar edhe nga Kulla e Eiffelit nė Paris, nga rrokaqielli Space Needle nė Seattle dhe Kullat Binjake Petronas nė Malajzi.

_________________
Lėshohet nga lartėsia mbi 1500 metra vetėm me krahė (Video) D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Lėshohet nga lartėsia mbi 1500 metra vetėm me krahė (Video) Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Lėshohet nga lartėsia mbi 1500 metra vetėm me krahė (Video) Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi